Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Město vyrazilo do boje proti komárům, hubí komáří larvy

Využít vhodné klimatické podmínky k boji proti komárům se rozhodla otrokovická radnice, která v uplynulých dnech provedla dva zásahy proti komářím larvám v zamokřených částech na Baťově. Podle množství realizovaných zásahů se výdaje na boj s komáry pohybují ročně v řádech statisíců korun. Loňských pět zásahů vyšlo městskou kasu přibližně na 200 tisíc korun.
komari
 

 
 

V Otrokovicích již řadu let probíhá pravidelně postřik proti komárům v letních měsících. V roce 2021 se k nim přidal ještě další prostředek, a to předjarní zásah proti larvám. „Postřik se aplikuje na plochy, které jsou zamokřené, zůstávají na nich vodní laguny a voda zde stojí delší dobu. V uplynulých dnech proběhly dva zásahy na Baťově, ve vytipované ploše v blízkosti obydlené části města, a to v odlehčovacím korytu Moravy ve směru od lávky u přístaviště po silnici na Bělov. Plošný zásah proti komářím larvám se přímo ve městě použít nedá, protože voda rychle odteče a trvale zamokřené plochy zde nejsou,“ uvedla Marie Zahradníčková z odboru rozvoje města.

Motorový postřik prováděla specializovaná firma tzv. larvicidem, bakteriálním přípravkem VECTOBAC.  Jeho účinek je založen na dostatečném oživení bakterií, které likvidují larvy komárů a ti se pak nestíhají přemnožit. Tento postřik se nedá aplikovat v létě, protože bakterie, která likviduje larvy komára uhyne kvůli vyšší teplotě vody v kalužích a vodních lagunách. Výsledek boje proti komárům je tedy závislý na mnoha faktorech a všechno záleží hlavně na počasí. „Termín letošního prvního zásahu se oproti minulým letům proto posunul už na konec února, kdy se kvůli teplému a vlhkému počasí vytvořily příznivé podmínky pro líhnutí komárů,“ doplnila Marie Zahradníčková

Tyto ekologické akce by se měly provádět několik let po sobě, což je také v souladu s postupem města. „Jde o to přerušit masivní kladení vajíček komárů, z nichž se od teplého jara či léta hojně líhnou larvy. Účinek postřiku by se výrazněji projevil při zásahu na větším území než jen na části katastru Otrokovic,“ poukazuje na potřebu plošného zásahu Marie Zahradníčková s tím, že by ve stejném duchu měly jednat i okolní obce, které mají na svém území vodní plochy a slepá ramena. Tím by se rozšířila likvidační zóna a nedocházelo k množení komárů.

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.3.2024 / 12.3.2024

Líbí se?

 36% |  64%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2048


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém