Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Městské policii pomáhají v práci dvě nové kamery

Dvě problematická místa v Otrokovicích hlídají nově kamery. Dopravní značku „Zákaz vjezdu všech motorových vozidel“ pravidelně nedodržovali řidiči v ulici Mánesova u městské sportovní haly. Také sběrný dvůr na Štěrkovišti často využívaly právnické osoby mimo otvírací dobu a bez smlouvy zde odkládaly odpad ze svého podnikání. Díky kamerám si strážníci městské policie na hříšníky posvítí.
znak MPO
 

 
 

Koupaliště, Lanáček i sportovní hala kolem sebe v ulici Mánesova soustředí zejména v letním období stovky návštěvníků těchto atraktivních míst. Pro klidnější a bezpečnější dopravu je část ulice neprůjezdná pro motorová vozidla. Bezpečně tudy mají projít chodci, případně cyklisté. „Řidiči ale dopravní značení v tomto úseku pravidelně nerespektovali. Navíc byli často hrubí na procházející chodce. Strážníci v tomto místě zasahovali i několikrát denně, ale vzhledem k počtu strážníků a velikosti města, zde nemohli být trvale,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík. S vedením města se proto rozhodli situaci řešit. „Pořízení kamery bylo logickým krokem pro zajištění bezpečnosti chodců v těchto místech, které je tak pod stálým dohledem dozorčího a strážníci v terénu se mohou věnovat i jiným lokalitám. Prioritou ale není vybírat pokuty. Chceme naučit řidiče, že tudy cesta skutečně nevede. Po druhé části silnice, která je určena především pro zásobování a příjezd na parkoviště, běžně pobíhají děti navštěvující některé z přilehlých zařízení. Je proto nutné, aby i zde byli řidiči nad míru opatrní,“ zdůvodnila starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Druhá kamera je nově umístěna na Štěrkovišti a dohlíží na sběrný dvůr. Objemný odpad sem vozili lidé mimo otvírací dobu, znečišťovali okolí a komplikovali tím práci obsluze. Nejčastěji se tak chovaly právnické osoby, které sem vyvážely svůj odpad z podnikání. Ten by měl přijít rovnou na skládku, kde by za něj ale musely zaplatit. Do sběrného dvora ve městě by jej mohly vyvážet na základě smlouvy. „Kamera je prioritně namířená na sběrný dvůr. Pokud zde dozorčí vidí pohyb mimo otvírací dobu, okamžitě na místo posílá hlídku, která situaci dále řeší. Záznam pak lze použít jako důkazní prostředek při správním řízení. Kamera může být využita také pro dohled nad veřejným pořádkem,“ přiblížil Karel Koňařík.

Otrokovice mají jednu z nejširších sítí sběrných dvorů. Nachází se zde více než 200 stanovišť s kontejnery na tříděný odpad a patnáct sběrných dvorů, kam patří všechny ostatní složky komunálního odpadu. Občané města mohou sběrné dvory využívat zdarma, a na rozdíl od jiných měst bez předchozí registrace či prokazování místa bydliště. „Čisté město je vizitkou každého z nás. Pokud se jako jednotlivci nebudeme chovat ohleduplně, nepomůže ani celá četa pracovníků. Technické služby odvádí skvělou práci a udržují město rozkvetlé a upravené. Dávají také dobré podmínky pro nakládání s odpady, proto záleží na zodpovědném přístupu každého, aby odpad řádně roztřídil a uložil do označené odpadové nádoby,“ uzavřela starostka Hana Večerková.  

 

 

Rozmístění a otvírací doba je přiložena níže.

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 11.8.2022 / 11.8.2022

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies