Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Městský úřad přijal 390 žádostí, stížností a podnětů

město Otrokovice
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starostky. V uplynulém roce tak bylo zaevidováno 74 žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, 28 stížností a 24 podnětů. Dalších 338 podnětů bylo evidováno v aplikaci Hlášení závad. Petice splňující náležitosti podle zákona byla v průběhu roku 2021 podána městu jedna a týkala se bytové problematiky.
 

 
 

Agenda žádostí o informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím se každým rokem počtem přijatých dokumentů výrazně liší.  Zatímco v roce 2018 bylo evidováno 15 žádostí, v roce 2019 se počet téměř zdvojnásobil. V roce 2021 se počet navýšil na 74. Žádosti se týkaly převážně výkonu přenesené působnosti města, kopií dokumentů ze správních spisů a informací o správních řízeních.

Za rok 2021 je evidováno celkem 28 stížností a 362 podnětů. „Co se podnětů týká, statistiku výrazně ovlivňuje služba Hlášení závad, kde lidé mohou elektronicky hlásit závady ve městě. Jen v této aplikaci bylo zaevidováno za uplynulý rok 338 podnětů,“ uvedla Lenka Kvapilová, vedoucí oddělení kanceláře starostky.

Nejvíce podaných stížností a podnětů za rok 2021 bylo podáno v oblasti dopravy, pozemních komunikací, parkování, činnosti městského úřadu, úklidu veřejného prostranství nebo sousedských vztahů či bezdomovectví. „Ačkoliv meziročně dochází k celkovému nárůstu stížností i podnětů, jedná se většinou o opakující se problémy, které se město ve spolupráci především s Technickými službami snaží okamžitě řešit. Jsme rádi, že si občané všímají nedostatků ve městě a upozorňují nás na ně, protože jen tak můžeme pružně reagovat na všechny závady,“ sdělila dále Lenka Kvapilová.

Do aplikace Hlášení závad obyvatelé zasílali nejčastěji upozornění na úpravy veřejné zeleně, komunikací, poškození dopravního značení, veřejné osvětlení, městský mobiliář, černé skládky, apod.

 

      

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2022 / 3.2.2022

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1767


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies