Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Mezigenerační projekt spojuje děti a seniory

Seniorem C se opět rozléhalo veselé štěbetání dětských hlásků. V rámci mezigeneračního projektu POVÍDEJ, pod taktovkou společnosti Mezi námi, navštívily Senior děti z MŠ Otrokovice, Zahradní 1202 se svými paními učitelkami.
senior
 

 
 

Děti babičkám a dědečkům zazpívaly a zarecitovaly básničky, za které byly odměněny velkým potleskem. „Děti ze třídy Čtyřlístek zazpívaly školkovou hymnu ‚Školka, školka, školka v Otrokovicích...‘ a zarecitovaly několik básniček. U stolečku se všichni představili a pak už se pustili do práce,“ uvedla Ivana Pilátová, vedoucí MŠ Otrokovice, Zahradní 1202. Co na děti čeká, měly uhádnout podle nápovědy schované ve třech písničkách. Děti na to přišly hned a pustili se do vyrábění motaných koček. Každá kočka nebo kocour dostala jméno a je vystavená ve společenské místnosti na nástěnce. „Občas se vytvořil velký zástup na potřebnou vlnu na kožíšek, kdy se děti zároveň učily správné komunikaci s dospělým – požádat o potřebnou věc a poděkovat. Přilepily se očička, ouška a čumáček a kočička byla hotová. Dali jsme je k sobě do pelíšku, ať je jim spolu veselo, jako bylo při tvorbě nám,“ popsala aktivizační pracovnice Senioru Romana Rochovanská s tím, že je krásné pozorovat energii dětí, jak se naklánějí k seniorům, aby jim mohly povyprávět zrovna to, co je napadlo a honem se teď o to potřebují podělit. Senioři na oplátku rozdávali úsměvy a pohlazení. V přítomnosti dětí byli opravdu šťastní.

Při těchto návštěvách se propojují dva světy – svět seniorů a dětí, kteří se pravidelně jednou za měsíc scházejí, aby si spolu povídali, tvořili a sdíleli společné zážitky. „Vytváříme tím prostor pro vzájemnou komunikaci těchto rozdílných generací, aktivní sdílení volného času, energie, zkušeností a vědomostí. Snahou je navázat užší vazby a přátelství, na které se těší obě skupiny. Obsahem setkávání jsou výtvarné, pohybové a hudební aktivity a hlavně spousta povídání. Děti se učí úctě ke stáří, dozvídají se o světě očima seniorů, poznávají život v domově pro seniory. Pro seniory znamená přítomnost dětí vždy velkou radost a potěšení z jejich přítomnosti, z radostné a živelné energie, kterou přinášejí,“ vysvětlila důvody pro realizaci aktivity Romana Rochovanská.

„Nejkrásnější bylo společné motání klubíček, vzájemné pomáhání a překrásné společné povídání. Pro obě strany bylo nejúžasnější, že na sebe měly čas. Pozorovali jsme, jak se děti zklidnily a senioři zase ožili vzájemnou blízkostí. Děti si zahrály i na číšníky když obsluhovaly seniory svačinkou, nosily džus a oplatek a společně pak všichni stolovali. Prožili jsme báječné dopoledne, naplněné nadějí, pohodou a radostí. Davídek nakonec pronesl, že to bylo ještě lepší, než čekal. A tomu jsme se nakonec všichni od srdce zasmáli. Těšíme se na příště,“ uzavřela Ivana Pilátová.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2022 / 23.9.2022

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies