Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na procházce kolem jezírek potěší děti pohádkové postavičky

Komise pro místní části Trávníky a Přednádraží, Střed a Újezdy společně s Českým zahrádkářským svazem Radovánky – Otrokovice připravili na sobotu 17. června zábavný program pro celou rodinu a hry s pohádkovými postavami. Pod názvem akce Zahrádkářský den se budou lidé moci projít kolem jezírek na Trávníkách a od 13 hodin si užít připravené aktivity.
zahr
 

 
 

Uspořádání akce na podporu komunitního života a podpory sousedských vztahů iniciovali  představitelé radnice, kteří vnímají komise jako propojovací můstek s občany. „Komise se pravidelně schází a projednávají, co aktuálního se řeší v jejich místní části. Tvoří poradní orgán rady města a přináší nám svůj pohled na řešené situace. To vnímáme jako přínosné, přesto bychom byli rádi, kdyby samy komise více komunikovaly s veřejností a mohly tak slyšet více názorů. Proto jsme pro každou ze čtyř komisí uvolnili v rozpočtu 25 tisíc korun a vyzvali je, aby uspořádaly libovolnou akcí či setkání pro občany. Lidé se tak mohou sejít, pobýt spolu a členové komise mají příležitost s lidmi hovořit a sbírat názory, nebo je jen informovat o své činnosti a tom, co se v lokalitě právě řeší. Jako neméně přínosnou vnímáme také samotnou podporu dobrých sousedských vztahů,“ vysvětlila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Zatímco dvě komise v centru města pořádají Zahrádkářský den, v Kvítkovicích uspořádali Pálení čarodějnic. To se setkalo s velkým zájmem místních. „Odhadem se sešlo kolem dvou stovek účastníků. Pro veřejnost a děti byly kromě hlavní hranice připraveny ještě dvě menší ohniště. Každý účastník v masce čarodějnice a čaroděje obdržel bezplatně špekáček s pečivem a nealko nápoj. Pro děti jsme nachystali cukrovinky, křídy na kreslení, balóny a také bublifuky. Přibližně o půl deváté večer jsme odpálili čarodějnický ohňostroj a následně se sedělo a zpívalo u kytar až do noci,“ zavzpomínal na poslední dubnový večer Radek Štěrba, předseda komise pro místní část Kvítkovice a Letiště.

Komise pro místní část Baťov si pořádání akce nechává na závěr roku, kdy by se chtěli s lidmi potkat u vánočního stromu v parku před Společenským domem. 

 

 

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2023 / 15.6.2023

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1731


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies