Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Obyvatelé Otrokovic se letos mohou těšit na tradiční městské akce

Otrokovice i v letošním roce ožijí celou řadou kulturních akcí. Ty připravuje městská společnost Otrokovická Beseda. Radnice na ně uvolnila z rozpočtu více než 3,1 milionu korun. Chybět nebude Otro¬kovický fašank, poutě, letní promítání kina v přístavišti či Otrokovické letní slavnosti, jejichž hlavní dějiště bude v parku před Společenským domem.
ples
 

 
 

Město Otrokovice se snaží svým obyvatelům nabídnout nejenom širokou škálu sportovního, ale také kulturního vyžití. O kulturní život ve městě se stará několik dílčích spolků, ale především městská společnost Otrokovická Beseda. Ta pro letošní rok připravila celkem patnáct akcí. První z nich proběhla o uplynulém víkendu. Městský ples, jehož hlavní hvězdou byl Roman Vojtek, byl vyprodaný do posledního místa a všichni přítomní si jej náležitě užili.  

Druhou únorovou sobotu se uskuteční druhý ročník Otro­kovického fašanku, který bude spojený s průvodem masek a vo­děním medvěda. Průvod startuje v 9 hodin od hasičárny SDH v Otro­kovicích. Kolem 10.45 se zastaví na náměstí, kde jej pozdraví zástup­ci města. „Samotný doprovodný program začne v deset hodin. Bě­hem dopoledne vystoupí kapela Hostband a žáci ze ZUŠ Otrokovice a Ateliéru Zebra Zlín. Odpolední blok pak bude patřit skupině Pexe­so,“ vyjmenovala Alena Velecká, dramaturgyně Otrokovické Besedy s tím, že po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabijačkové speciality.

V březnu zástupci města ocení nejlepší sportovce a pedagogy za uplynulý rok. Obě akce se uskuteční ve velkém sále Otrokovické Besedy. „V dubnu při­pravujeme akci Otrokovický Go­ťák, do níž se mohou přihlásit žáci základních škol a studenti vícele­tého gymnázia,“ uvedl jednatel městské společnosti Filip Pastuszek.

První květnový den bude v pří­stavišti slavnostně zahájena nová plavební sezona na Baťově kanále a park u Společenského domu se promění v místo plné pouťových atrakcí i stánků. „Chybět nebude ani hudební vystoupení. Letos mezi nás zavítá folklorní soubor Vršatec z Dubnice nad Váhom,“ sdělila dramaturgyně Otrokovické Besedy.

Milovníci cyklistiky se i letos mohou těšit na hobby cyklojízdu, jejíž start je letos v Otrokovicích a cíl na Slovensku v Dubnici nad Váhom. Cyklojízda se uskuteční 8. června.

Na sérii letních koncertů v po­dání regionálních kapel a promí­tání filmů v přístavišti se letos mohou lidé těšit hned dvakrát. První akce Živé přístaviště se usku­teční od 28. června do 1. červen­ce, druhá potom od 29. srpna do 1. září.

Největší společensko-kulturní událostí, na kterou se každoročně těší stovky lidí, budou dvoudenní Otrokovické letní slavnosti. Festival letos čeká opět několik změn. V tomto roce se Otrokovické letní slavnosti uskuteční od pá­tku 12. do soboty 13. července. „Hlavní pódium se vrací do parku před Společenský dům, kde vystou­pí například David Koller, Radek Banga a další. Novinkou bude sportovní show, která se uskuteční v prostorách skate parku na Trávníkách. Kulturní program bude v letošním roce připravený také v Kvítkovicích, začne od 15 hodin vystoupením pro děti a potrvá do 20 hodin. Mimo to se mohou lidé těšit i na tradiční přehlídku le­teckých modelů na letišti Bělov,“ uvedl jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek s tím, že vstup na celé slavnosti bude zdarma.

Podzimní část akcí odstartuje 28. září Michalfestem, na němž se představí celá řada převážně regionálních kapel. O den později se na stejném místě uskuteční oblíbená Michalská pouť s programem pro celou rodinu a 29. října si Otrokovice slavnostním večerem připomenou Den vzniku samostatného česko­slovenského státu. Termín lampionové­ho průvodu letos připadá na neděli 17. listopadu, kdy si lidé připomenou důležitost svátku Dne boje za svo­bodu a demokracii. Poslední akcí letošního roku bude Rozsvícení vánočního stromu, které se uskuteční 29. listopadu. Jeho součástí bude rovněž charita­tivní akce „Otrokovice pomáhají po­třebným“. „Od 5. prosince bude na náměstí k dispozici zdarma umělá ledová plocha. Kluziště bude pro ve­řejnost otevřeno do 5. ledna 2025,“ doplnil ještě jednatel Otrokovické Besedy. Mimo městské akce připravu­je Beseda celou řadu divadelních představení i koncertů. Letos to bu­dou například Kandráčovci či kapela Fleret.

 

Zpracovala: Šárka Šarmanová

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz   

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 30.1.2024 / 30.1.2024

Líbí se?

 44% |  56%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8086


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém