Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovice budou mít první radar, řidičům změří rychlost v Kvítkovicích

Zklidnění dopravy, a především větší bezpečnost pro chodce. To jsou hlavní důvody, proč vedení otrokovické radnice přistoupilo k nákupu radaru pro měření rychlosti. Jde o první radar tohoto druhu ve městě. Tato investice město vyjde na 1,5 milionu korun.
radar
 

 
 

Šoféry, přijíždějící do Kvítkovic po tzv. staré malenovské, upozorňují na jejich aktuální rychlost ukazatele, které jsou umístěny ze směru od Napajedel i Malenovic. Přesto všechno řada šoférů nohu z plynu nesundá. Na což si stěžuje také velká část místních obyvatel.

Město se proto rozhodlo tuto situaci vyřešit zakoupením radaru, který dokáže rychlost změřit v okamžiku průjezdu i na úseku. „Vzhledem k tomu, že se dosud realizovaná opatření míjela účinkem, rozhodli jsme se ukazatel rychlosti nahradit radarem. Je to jediný způsob, který skutečně přiměje řidiče zpomalit a dodržovat předpisy. Věříme, že se to projeví nejen na bezpečnosti účastníků silničního provozu, ale i na pocitu většího bezpečí a pohody života zdejších obyvatel. Rychle projíždějící auta totiž kromě bezpečnostního rizika představují i větší hlukovou zátěž, na kterou si lidé bydlící v bezprostřední blízkosti silnice také stěžovali,“ komentovala starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Radar bude nainstalovaný v ulici Bří Mrštíků v Kvítkovicích. „Snímat bude jak řidiče přijíždějící ve směru od Napajedel, tak i auta směřující z opačné strany, tedy od Malenovic,“ doplnila Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně správního.

Měření okamžité a úsekové rychlosti znamená, že systém vyhodnocuje průměrnou rychlost do vzdálenosti až 100 m pomocí neinvazivního radarového senzoru a porovnává ji s nejvyšší povolenou rychlostí.

Investice za zhruba 1,5 milionu korun zahrnuje kromě samotných radarů také software na vyhodnocování přestupků. Systém pak bude spravovat otrokovická městská policie a samotné přestupky bude řešit odbor dopravně správní. „Záznamy rychle jedoucích vozidel budou přenášeny na server přestupkového systému prostřednictvím sítě mobilního operátora. Radar umožní zaznamenat přestupek i tehdy, pokud vozidlo předjíždí či z jiného důvodu nejede v pravém pruhu. Tato funkce umožňuje eliminovat nebezpečnou snahu řidičů vyhnout se změření objížděním detekčních míst, která jsou přes celou vozovku,“ popsal dále vedoucí odboru investic Erik Štábl s tím, že zařízení bude instalováno na sloup veřejného osvětlení, ze kterého bude i napájen s využitím akumulátorů. To umožní snímat rychlost řidičů v kteroukoliv denní či noční hodinu.

K instalaci radaru by mělo dojít v následujících dvou měsících, poté bude uveden do zkušebního provozu. Pokud bude vše v pořádku, rozjede se naostro. V Otrokovicích půjde o zcela první zařízení tohoto druhu. Pravděpodobně ale ne poslední. „Pokud se ukáže, že je radar skutečně jedinou možností, jak přimět řidiče k dodržování silničních pravidel a přispět k bezpečnosti a zklidnění provozu, budeme se bavit o dalších místech, které by si zasloužily pozornost. Nepřiměřeně rychle se vozidla pohybují například v ulici Nadjezd, anebo na třídě Tomáše Bati,“ naznačila další možná místa pro umístění radarů Hana Večerková.

 

Zpracovala: Šárka Šarmanová

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.3.2024 / 13.3.2024

Líbí se?

 55% |  45%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8087


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém