Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovice mají novou slackline dráhu a parkourové hřiště

Z překážek, které zapojí celé tělo, se nově těší návštěvníci Free-time zóny Trávníky. Otevřeno zde bylo hřiště pro parkour a slackline dráha. Investice města ve výši 1,7 milionu korun doplní stávající skatepark a pumptrack. Celé zóna pak společně nabízí prostor pro různorodé a smysluplné trávení volného času nejen teenagerů.
parkour
 

 
 

Během tří měsíců se radnici podařilo posunout vpřed oblíbené sportoviště a vystavět zde dvě nové atrakce. Na rozdíl od předešlých sportovišť umístěných ve Free-time zóně Trávníky, není potřeba žádné vybavení, stačí síla vlastního těla, hbitost a stabilita. „Free-time zóna na Trávníkách se těší velké oblibě především dospívající mládeže, ale výjimkou nejsou sportovci mladší ani starší. Využívají ji především ti, kteří nejsou organizováni v žádném ze sportovních celků a ani po tom netouží. V tom se skrývá i význam celého areálu. Soustředí se zde děti a mládež, které by se jinak scházely uvnitř sídlišť. Takto mají svou lokalitu, kde mohou volně sportovat a trénovat, trávit čas s přáteli se stejným zájmem. Budování a modernizace veřejných míst pro aktivní trávení volného času vnímáme jako důležitou a přirozenou součást prevence sociálně patologických jevů. Věřím, že další rozvoj lokality mládež uvítá a poskytne jí prostor pro zlepšování fyzické kondice i duševní pohody,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Hřiště pro parkour je vybaveno dvanácti cvičebnými prvky a kvalitní dopadovou plochou. Překážky a prvky jsou zhotoveny z betonu, kovu a dřeva a jejich vzájemná kombinace nabízí širokou škálu možností pro trénink. Nechybí oblíbené hrazdy, zdi, balanční trubky, taburet, kůly ani trámy.  Dvouvrstvý litý pryžový povrch pak zajistí měkký dopad.

Slackline dráha je sestavou různě dlouhých, širokých a výškově položených popruhů připevněných na sloupy s obtížností od začátečníků po pokročilé. Určena je těm, kteří dosahují výšky minimálně 140 cm a nepřekračují váhu 120 kg. Na rozdíl od chození po provazu není popruh na slackline napnutý staticky a ukotvený po stranách, ale je více či méně pružný a po celou dobu chození se dynamicky hýbe. 

Do prostoru Free-time zóny Trávníky byly umístěny také nové lavičky pro posezení ve stínu stromů. Výsadba stromů a obnova zeleně je plánována ještě v tomto roce, v době, kdy budou vhodné podmínky.  V aktuálním horkém počasí s minimem srážek by se nová zeleň ani stromy s velkou pravděpodobností neujaly. Toalety je možné navštívit na sousedním dopravním hřišti. Při využívání hřiště je nutné brát ohledy na bezpečnost svou i dalších návštěvníků areálu a využívat vhodné ochranné prvky. 

 

 

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2023 / 18.7.2023

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1731


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies