Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovice rozdělí do sportu 9,2 milionu korun

Prostor pro kvalitní trávení volného času dávají dětem a mládeži sportovní spolky a organizace působící na území města. Na jejich činnost, podporu mládeže, ale i akce směřuje vedení radnice ročně finanční prostředky, které mají zajistit jejich fungování. V letošním roce tak otrokovická radnice rozdělí do oblasti sportu 9 188 000 korun.
sport
 

 
 

Sport, ať už v jakékoliv podobě, má pozitivní vliv na člověka. Podporuje zdraví, vytváří prostor pro setkávání, utužuje kolektivního ducha. U dětí a mládeže patří k významným nástrojům prevence a podporuje řadu pozitivních vlastností jako smysl pro fair play, vytrvalost, odhodlání dosáhnout vytyčeného cíle. „Podporou sportovních spolků vytváříme podmínky pro trávení volného času široké veřejnosti. V kategorii dětí a mládeže nabízí tyto spolky pestrou škálu aktivit. Od individuálních i týmových sportů až po turistiku či skauting. Řada organizací sdružuje i dospělé. V neposlední řadě sportovní spolky dávají možnost široké veřejnosti sledovat jejich počínání v rámci pořádaných turnajů, soutěží a nejrůznějších sportovně společenských událostí. Není výjimkou, že mají často charitativní charakter,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Činnost spolků radnice podpoří částkou ve výši 7 349 300 korun. Částka je směřována na úhradu uznatelných nákladů neinvestičního charakteru roku 2023 souvisejících se zajištěním hlavní činnosti žadatele. „Může jít například o opravy a udržování majetku, sportovního materiálu a vybavení, úhrady energií, pronájem sportovišť, ale i náklady na dopravu, ubytování, startovné či poplatky spojené s účastí na utkáních, soutěžích, soustředěních a akcích v oblasti tělovýchovy a sportu konaných mimo území města Otrokovice a další dle programu pro poskytování dotací,“ vyjmenoval místostarosta města Otrokovice Petr Ťopek.

Reprezentace na mistrovstvích světa, Evropy i republiky, účast v nevyšších národních i mezinárodních soutěžích i to je případ otrokovického sportu. Proto radnice zvlášť v rozpočtu vyčleňuje prostředky na dotace v oblasti mládežnického soutěžního sportu. Ta je určena na podporu sportovních aktivit dětí a mládeže do věku 19 let. V tomto programu bude letos rozděleno 999 700 korun.

Zbývajících 839 000 korun je určeno na sportovní akce, granty talentované mládeži, záštity a dary oceněným sportovcům. „Město Otrokovice svědomitě pečuje o vytváření podmínek pro uspokojování potřeb svých občanů, do čehož patří i vytváření podmínek pro volnočasové aktivity zejména dětí a mládeže, a to v zájmu jejich rozvoje a prevence negativních jevů. Důkazem toho jsou každoroční dotace pro otrokovický sport v řádech několika milionů korun,“ uzavřel otrokovický místostarosta Petr Ťopek.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2023 / 19.4.2023

Líbí se?

 46% |  54%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1730


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies