Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovické letní slavnosti – víkend nabitý hudbou, dobrým jídlem a zábavou

Už tuto sobotu odstartuje jedna z největších městských akcí roku – Otrokovické letní slavnosti. Ty letošní s sebou přinášejí spoustu novinek, přičemž mezi ty největší patří změna místa konání hlavní části festivalu z parku u Společenského domu na Štěrkoviště a „zahuštění“ doby trvání slavností ze tří necelých dnů na dva plné dny.
ols
 

 
 

XI. ročník Otrokovických letních slavností se letos uskuteční o víkendu 15. a 16. července. Jeho program nabídne koncerty skupin Jelen, Buty, muzikanta Xindla X, kapel Premier, Září, Bon Jovi Tribute Prague, Joe Cocker Forever, Kašpárek v rohlíku nebo Šufunky Gang a dalších. Zahrají také soubory dechové hudby a cimbálové muziky, děti se mohou těšit na bohatý zábavní program, připraveny jsou i jízdy autovláčkem, plavby lodí po řece Moravě a lety vrtulníkem nad městem. Součástí akce bude také gastrofestival s podtitulem „Cesta kolem světa“, I. ročník beachvolejbalového turnaje dvojic nebo přehlídka leteckých modelů. Brána Rekreační oblasti Štěrkoviště se po oba dny otevře už v 9:30.

Letos poprvé bude festival částečně zpoplatněný, týká se to ale pouze jeho hlavního programu na březích Štěrkoviště, které prošly další etapou revitalizace. „Lidé mají už od února možnost kupovat zvýhodněné vstupenky v předprodeji na internetu, jejich prodej skončí v pátek 14. července,“ upřesnil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické Besedy, která městské slavnosti pořádá. Vstupenky se budou dát zakoupit i na místě, a to za 350 Kč na sobotu, za 250 Kč na neděli a za dvoudenní vstupné lidé zaplatí 500 korun. K dispozici jsou i výhodné rodinné vstupenky, děti od 7 do 15 let a senioři 65+ mohou využít 50% slevy, děti mladší 7 let mají vstup zdarma. „Vstupné je možné na pokladně u koupaliště uhradit i kartou, uvnitř areálu budou platební karty přijímat jen někteří stánkaři, hotovost všichni“, vysvětlil Filip Pastuszek.

Ve festivalovém areálu na Štěrkovišti se také bude odehrávat gurmánský gastrofestival. Ten letošní bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. V nabídce bude mj. deset druhů hamburgerů, italské pizzatini, vepřová kolena, špek, sýry a další tyrolské speciality, guláše, mexické lahůdky, pokrmy z klokaního, zebřího nebo krokodýlího masa, makrely, žabí stehýnka a pochoutky ze šneků nebo hmyzí speciality. K dostání bude i široký výběr dezertů, zmrzliny, kávy nebo čerstvé ovoce a ořechy dovezené z Afriky a Asie. Exkluzivním prodejcem vína a Frizzante v areálu bude rodinné vinařství Jakubík ze Zlechova.

Podle dramaturgyně Otrokovické Besedy Aleny Velecké se Otrokovické letní slavnosti uskuteční i na dalších tradičních místech, a to na návsi v Kvítkovicích, na modelářském letišti Bělov a letos poprvé také v přístavišti Baťova kanálu. Na tato místa bude vstup bezplatný. Další informace o festivalu na webu www.otrokovickabeseda.cz a na www.facebook.com/otrokovickabesedasro.

 

 

Další informace:

Zdenek Čík
601 556 264
cik@otrokovickabeseda.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2023 / 13.7.2023

Líbí se?

 44% |  56%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1717


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém