Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovický SENIOR posiluje paliativní péči

Lidé trpící postupnou ztrátou soběstačnosti či závažnými změnami zdravotního stavu. I to jsou klienti pobytových služeb SENIORu Otrokovice. Jejich nedílnou součástí je péče o klienty v závěrečných fázích života. Včasné zapojení paliativní péče představuje významný přínos pro klienta i jeho blízké.
senior
 

 
 

„První klienty v hospicové nebo paliativní péči jsme měli již v roce 2019. V praxi se ukazuje, jak důležité a nenahraditelné jsou služby v oblasti paliativní péče. Od příštího roku proto chceme na tuto oblast klást větší důraz a věnovat se nejen klientům, ale i jejich rodinám,“ uvedl Zdeněk Mikel, ředitel SENIORu Otrokovice.

Paliativní péče je komplexní a na kvalitu života zaměřená péče poskytovaná těm, kteří trpí nevyléčitelnou nemocí. Opatření jsou orientována na mírnění bolesti, tělesných a duševních příznaků nemocí jako je např. nechutenství, nevolnost, ztráta tělesné váhy, deprese, porucha spánku. „Poskytujeme sociální a spirituální podporu nejen klientům, ale i jejich rodinám. Chráníme důstojnost klientů, dbáme na individuální přístup, zajímáme se o přání a potřeby klientů,“ doplnila staniční sestra budovy C otrokovického zařízení Pavlína Macešková.

Nejvyšším cílem paliativní péče je zaručit nemocnému nejlepší možnou kvalitu života všemi dostupnými prostředky. Důležité také je aby klienti i jejich rodiny měli dostatečné informace o diagnóze, prognóze a postupu další terapie.

O klienty pečuje multidisciplinární tým SENIORu Otrokovice složený z praktického lékaře, psychiatra, zdravotnického personálu, pracovníků přímé obslužné péče, nutriční terapeutky, rehabilitační pracovnice, sociálních a aktivizačních pracovníků. „Spolupracujeme také s externím paliativním týmem, který pravidelně navštěvuje klienty v paliativní péči, navrhuje, vyhodnocuje a kontroluje průběh léčby až do závěru života klienta. Umožňujeme klientovi strávit poslední chvíle života v soukromí a v přítomnosti jeho blízkých. Naši klienti už zpravidla našli svůj domov v našich pobytových zařízeních. Chceme jim zajistit, že už se nebudou muset stěhovat třeba do hospiců,“ zdůrazil smysl posílení paliativní péče ředitel Zdeněk Mikel.

V příštím roce si pracovníci zařízení kladou za cíl nejen se v paliativním přístupu nadále vzdělávat, ale také o něm informovat s předstihem rodinné příslušníky klientů a širokou veřejnost formou odborně vedených přednášek i osobních setkání.

 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 14.11.2023 / 14.11.2023

Líbí se?

 67% |  33%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1440


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém