Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovický úřad je druhý nejpřívětivější v kraji

Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší městské úřady v jednotlivých krajích i celém Česku. V rámci Zlínského kraje se Otrokovice umístily na druhém místě. Prvenství získal Zlín, třetí skončily Valašské Klobouky.
urad
 

 
 

Soutěž Přívětivý úřad, kterou již sedmým rokem pořádá Ministerstvo vnitra, mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

K soutěži pravidelně vychází publikace příkladů dobré praxe. Z ní je patrné, že je letos opět znatelný rozvoj mobilních a webových aplikací, které umožňují přímou a efektivní komunikaci občana s úřadem. „Městský úřad Otrokovice se tento rok potýkal s velkým množstvím cizinců, kteří se sem obraceli s dotazy, nebo si potřebovali vyřídit úřední záležitosti. Pro rychlé překonání jazykové bariéry jsme pracovníky, kteří se s cizinci dostanou do styku nejčastěji, vybavili tabletem s jazykovým překladačem. Zdánlivě jde o jednoduché řešení, přesto přineslo vekou úlevu zaměstnancům i klientům, kteří k sobě již nepotřebovali třetí osobu v pozici tlumočníka,“ přiblížila jeden z příkladů dobré praxe, za který byl úřad oceněn tajemnice Radana Zenáhlíková. Z dalších příkladů se v soutěži objevovala řada aktivit měst pro zlepšení veřejného prostoru a života obyvatel.

„Pozitivní příklady zúčastněných měst inspirují. I proto se snažíme touto soutěží šířit dobrou praxi, a zvyšovat tak kvalitu služeb veřejné správy,“ uvedl náměstek ministra vnitra David Sláma.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což představuje 55 % ze všech. Ocenění „Přívětivý úřad 2022“ převzal za Otrokovice místostarosta Petr Ťopek. „Ocenění si odvážíme již počtvrté. Druhé místo jsme poprvé získali v roce 2016, což byl první ročník soutěže. Následovaly roky 2020, 2021 a obhájili jsme i letos. Věřím, že se nám podaří dosáhnout i na místo nejvyšší, protože nastavení fungování úřadu je na vysoké úrovni. Městský úřad dlouhodobě přijímá opatření, která vedou ke stálému zkvalitňování služeb pro všechny občany. Je transparentní, otevřený všem. Ocenění je výsledkem spolupráce vedení městského úřadu, vedení města a všech zaměstnanců, kteří se podílejí na vytváření moderní a dobře fungující organizace. Za to všem patří poděkování,“ zdůraznil Petr ŤOPEK.

Celorepublikovým vítězem a držitelem titulu Přívětivý úřad se stal Městský úřad Kolín, následovaný Libercem a Znojmem

 

 

    

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2022 / 15.9.2022

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
22. týden2930311234
23. týden567891011
24. týden12131415161718
25. týden19202122232425
26. týden262728293012
27. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1160


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies