Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Při návštěvě Štěrkoviště dodržujte pravidla a preferujte dopravu MHD

Letní sezóna v plném proudu láká čím dál více návštěvníku i do Rekreační oblasti Štěrkoviště. Tam se tradičně se začátkem prázdnin spustil i tobogán a brouzdaliště. Při návštěvě je třeba dbát na dodržování pravidel v areálu i správné parkování. Ideální je využití přepravy po vlastní ose nebo linky MHD.
ros
 

 
 

Provozní doba na Štěrkovišti, kdy je vybíráno vstupné, a fungují všechna zařízení, je od 9:00 do 17:30 hod. Návštěvníci i mimo tuto dobu mohou bezúplatně užívat sociální zařízení, převlékárny, sprchy, zrekonstruované pláže, mola, hřiště pro děti, plážový volejbal, streetball, hrací stoly na ping-pong i služby nového občerstvení. Pamatovat by ale měli na to, že ve dnech výběru vstupného je v areálu zakázána jízda na kole, koloběžce a na in-line bruslích v době od 9.00 do 19.00 hod. Pravidla jsou stanovena také pro plavidla na vodní ploše, kde by nemělo být víc než 25 ks plavidel, konkrétně 5 šlapadel a 20 paddleboardů. „Z důvodu bezpečnosti všech uživatelů vodní nádrže musí plavidla při plavbě dodržovat minimální vzdálenost 20 metrů od břehu, mimo mola pak není možné přistávat na jižním a východním břehu určenému primárně k rybolovu. V případech, kdy plavidlo míjí koupajícího, musí jej obeplout ve vzdálenosti nejméně 3 metry. Vhodné je také koupajícího upozornit hlasitým voláním, že se plavidlo přibližuje,“ upozornil Tomáš Morys, jednatel městské obchodní společnosti TEHOS, která je správcem Rekreační oblasti Štěrkoviště.

Vzhledem k poloze ohraničené jinými stavbami má celý areál omezené kapacity parkování. Nejlepší variantou pro návštěvu tak je využití městské hromadné dopravy. Zastávka je v bezprostřední blízkosti vodní plochy a linky dopravní společnosti sem zajíždí v pravidelných, krátkých intervalech. Dobrou volbou je také doprava po na kole díky cyklostezce vedoucí až na Štěrkáč. „Pro parkování vozidel jsme v letošním roce zpevnili plochu podél příjezdové cesty k táborové základně DDM Sluníčko, kde je možné zastavit. V rámci další etapy revitalizace areálu, v těchto místech počítáme s vybudováním parkoviště. Další místa už do lokality umístit nejde. Je ale možné využívat parkoviště u zastávky MHD a také u sportovní haly vždy, když jsou zdvižené závory. To je signál, že v hale neprobíhá jiná akce a kapacita je volná. V docházkové vzdálenosti je i velké parkoviště u atletického stadionu,“ vyjmenovala nejbližší plochy s větší kapacitou starostka města Otrokovice Hana Večerková.    

Areál je oblíbeným cílem nejen obyvatel města, ale i návštěvníků ze širokého okolí, což dokazují také statistiky návštěvnosti. Ta se oproti loňsku zdvihla několikanásobně. „Zatímco před rokem navštívilo Štěrkoviště za prvních deset dnů prázdnin 3 472 lidí, za stejné období to bylo letos 9 053 osob. I z těchto čísel je zřejmé, že parkovací kapacity nemohou být zcela uspokojeny a je třeba přemýšlet o jiných alternativních způsobech dopravy,“ zdůraznila starostka Otrokovic Hana Večerková.  

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.7.2023 / 13.7.2023

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6947


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém