Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Projekt „POHNI městem“ přinese další čtyři investice

Cyklomyčky u cyklostezek, chytrá lavička na nám. 3. května, psí hřiště na Trávníkách i parkovací místa u Domu s pečovatelskou službou v Kvítkovicích. To jsou projekty za téměř 2 miliony korun, o jejichž realizaci rozhodli lidé ve veřejném hlasování v rámci projektu „Pohni městem“ a dostali také zelenou od radních. Kompletně dokončeny by měly být v roce 2023.
cyklomyčka
 

 
 

Občané Otrokovice měli i v tomto roce možnost rozhodnout o dvou milionech korun z městského rozpočtu a podílet se tak na utváření podoby města. Každá ze čtyř místních částí měla k dispozici 500 tisíc korun. Do tohoto limitu mohli lidé navrhnout projekt, který by byl následně zařazen do veřejného hlasování. Lidé nakonec vybírali z 9 návrhů. Celkem lidé odevzdali 1757 hlasů.

„Těší nás, že lidé mají stále zájem podílet se na rozvoji města a zasílají nám své návrhy. S pokračováním projektu proto počítáme i v příštím roce,“ komentovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.   

Loňský ročník POHNI městem přinesl občanům workoutové hřiště, opičí dráhu a úpravu hřiště v areálu školky. Tyto investice jsou již realizovány a do konce roku zbývá dokončit osvětlení v ulici Bařinky. Stejným způsobem budou postupně v příštím roce realizovány letos odhlasované projekty  

 

Vítězné projekty roku 2022 (odůvodnění zaslané navrhovateli)

 

Doplnění parkovacích míst u Domu s pečovatelskou službou Kvítkovice (450 000 Kč)

Z důvodu nedostatku parkovacích míst před Domovem s pečovatelskou službou na ulici Nivy v Kvítkovicích bylo navrženo doplnění parkovacích míst, do aktuálně travnaté plochy. V souvislosti s výstavbou nových parkovacích míst bude nutné přeložit chodník a dva sloupy veřejného osvětlení. Rozšíření parkovacích míst pomůže jak obyvatelům domova s pečovatelskou službou, tak i návštěvám tohoto zařízení.

 

Chytré lavičky na nám. 3. května (390 000 Kč)

 

Návrh počítá s umístěním chytré lavičky na náměstí 3. května v Otrokovicích. Lavička disponuje plně funkčním ostrovním solárním systémem s akumulátory, nad sedací plochou jsou umístěny dva fotovoltaické panely. Dvě USB zásuvky po stranách umožní snadné dobíjení, funkce mohou být rozšířeny i o Wi-Fi nebo indikátory veličin jako je stav CO2, okolní teplota a vlhkost vzduchu nebo hladina hluku v okolí. Pokud se provoz a využití lavičky osvědčí, bude následně instalována i druhá.

 

Psí hřiště Trávníky (480 000 Kč)

 

Ve městě není prostor vyhrazený jen pro pejskaře. Psí hřiště nebo parky jsou oblíbeným místem pro výcvik a výchovu. Navržený areál je oplocený, a tudíž nehrozí volné pobíhání psů v lokalitě. Agility jsou zábavnou aktivitou nejen pro pejsky, ale i pro jejich pány. Je to sport, který prospívá fyzické kondici psa i psovoda a velmi dobře upevňuje vztahy mezi psem a pánem. Kromě toho je každý trénink i závod výbornou příležitostí pro socializaci psa – jinými slovy pes se v tomto prostředí naučí stýkat s ostatními psy i lidmi, zvykne si na ně, ztratí strach a tím se eliminuje jeho agresivita z tohoto strachu plynoucí. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. V docházkové vzdálenosti od města takový areál chybí.

 

Cyklomyčky u cyklostezek (400 000 Kč)

 

Návrh počítá s umístěním cyklomyček u přístaviště a dopravního hřiště. Aktuálně jsou obě místa hojně využívána cyklisty pro volný čas i cesty do práce. Je to místo, kde si po návratu z vyjížďky mohou cyklisté své kolo umýt a nemusí se obávat ušpinění při jeho transportu, nebo při uskladnění doma. 

Cyklomyčka počítá s umýváním kol s využitím proudu vody a ručních kartáčů. Kolo se myje zdarma a bez chemie. Samozavírací ventil pustí vodu vždy zhruba na čtvrt minuty. V zimních měsících je myčka odpojena a tzv. zazimována, celý stojan se dá uskladnit.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.10.2022 / 21.10.2022

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2700


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém