Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Projekt pomůže zlepšit komunikaci veřejnosti s obcí

Pracovní setkání, workshopy a především čerpání zkušeností z praxe jsou prvními kroky v projektu, který má ve výsledku pomoci zlepšit komunikaci mezi občany a městy. Partneři projektu, kterými je třináct měst a obcí v Česku a norské město Fredrikstad, chtějí veřejnost zapojit do příprav i realizace rozvojových záměrů a přimět ji podílet se na tvorbě strategických dokumentů.
norsko
 

 
 

Zapojování veřejnosti do dění v obci a její podílení se na chodu obce je přáním většiny zástupců samosprávy. Přesto se občané aktivizují zpravidla pouze v případech, kdy se jedná o témata, která se jich bezprostředně dotýkají. „Pravidelně se setkáváme s občany v jednotlivých místních částech, při tvorbě strategických dokumentů mají občané možnost vyjadřovat se a dávat připomínky, jsou pořádána veřejná projednání. Přesto těchto možností využívají minimálně. Rádi bychom načerpali zkušenosti z měst, kde je tato praxe jiná a občané se aktivně zapojují. Pokud se tento proces správně nastaví, pak i samospráva může lépe reagovat na potřeby občanů a pojmout jejich participaci jako nedílnou součást plánovacích a rozhodovacích procesů,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Pro realizaci projektu bylo potřeba získat zahraničního partnera. To se podařilo díky workshopu Norwegian Association of Local and Regional Authorities, kde byl prezentován projektový záměr města Otrokovice. Workshopu se zúčastnil i zástupce města Fredrikstad, který následně nabídl partnerství v projektu. Město Fredrikstad má zkušenosti se zapojováním občanů do rozhodování a je ochotné se o znalosti z této oblasti podělit,“ přiblížila koordinátorka projektu Eva Matulová.

Nejbližší aktivitou, která členy projektového týmu čeká, kromě pravidelných jednání, je studijní cesta do Norska.  „Té se bude účastnit 24 zástupců zapojených měst a obcí. Je důležité vnímat řešené téma v kontextu místa, stylu práce, legislativních podmínek a dalších aspektů, které potřebujeme poznat, abychom mohli sdílené zkušenosti úspěšně přenést do prostředí obcí v ČR. Studijní cesta se uskuteční v rozsahu čtyř pracovních dnů, během nichž norský partner zajistí program studijní cesty zaměřený na sdílení dobré praxe z oblasti participace občanů na rozhodovacích a plánovacích procesech ve městě. Půjde například o setkání s různými představiteli organizací a institucí, kteří jsou aktéry občanské participace, představení projektů, při kterých byla využita komunikace s občany a další,“ doplnila Eva Matulová s tím, že se cesta uskuteční na začátku září. Pro vzájemné sdílení individuálních poznatků bude dalším krokem dvoudenní workshop, který shrne zprávy účastníků ze studijní cesty a bude hledat řešení, jak nejlépe přenést zkušenosti norského partnera do českého prostředí.

 

 

Termín realizace 1.4.2022 – 30.4.2024

Rozpočet: 4 869 846 Kč

 

Projekt je financovaný z Fondů Evropského hospodářského prostoru  v rámci Programu Řádná správa věcí veřejných.

Registrační číslo projektu: GG-MGS1-003

Město Otrokovice má v projektu roli žadatele a hlavního realizátora, partnery projektu jsou norský Fredrikstad, dále pak obce a města Halenkovice, Jeseník, Kopřivnice, Kurovice, Kutná Hora, Nová Dědina, Říčany, Turnov, Uherský Brod, Valašské Meziříčí, Žlutava a Mikroregion Ivančicko, sdružující dalších čtrnáct obcí Jihomoravského kraje.

 

 

 

 

 

Další informace:

Eva Matulová

Koordinátorka projektu „Zapojení veřejnosti do rozvoje obce“

matulova@muotrokovice.cz

 

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2022 / 18.7.2022

Líbí se?

 45% |  55%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  27.8.2022 14:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Sobota 27. 8.
  14:00 hod. Beseda Na Slovíčko – beseda Jaroslava Duška a MUDr. Jana Vojáčka
  19:00 ČTYŘI DOHODY - legendární představení podle knihy Dona M. Ruize, založené na staré moudrosti Toltéků
 • NÁMĚSTÍ 2022 – Září + RIPTETO
  28.8.2022 16:30
  Letošní poslední dvojkoncert z cyklu Náměstí 2022. V první části koncertního odpoledne zahraje zlínská alternativně pop-rocková kapela Září, která tvoří vlastní kytarovou muziku s českými texty. Druhá část bude patřit kapele Ripteto. Kombinace houslí a akustické kytary dala vzniknout zajímavým folk-rockovým aranžím známých českých a slovenských písní. Repertoár kapely tvoří písně od 60. let až po současnost, takže si na své přijdou všechny věkové kategorie.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  28.8.2022 19:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Neděle 28. 8. 19:00 PÁTÁ DOHODA - Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já.
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 344


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies