Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Prostřednictvím hry rozvíjeli žáci logické myšlení

V základní škole T. G. Masaryka Otrokovice dnes proběhl projektový den zaměřený na rozvoj logického myšlení žáků. V tělocvičně školy se v průběhu dne vystřídaly ročníky od prvního až po sedmý. Aktivity pro děti v podobě workshopů připravil putovní festival IQ PLAY. Součástí projektového dne bylo i vzdělávání pedagogů a asistentů pedagoga pod taktovkou Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně s tématem Identifikace nadaných žáků.
tgm
 

 
 

„Nadané žáky se dlouhodobě snažíme aktivně vyhledávat a dále s nimi pracovat. Jednou z realizovaných aktivit je právě tento projektový den. Díky spolupráci s festivalem IQ PLAY, jsme pro žáky připravili a předvedli jim všechny varianty logických her tak, aby si každý mohl najít to své,“ přiblížila Marta Zakopalová, ředitelka ZŠ T. G. Masaryka. V tělocvičně se tak střídaly skupiny po šedesáti dětech a na hraní měly vyčleněnu vždy hodinu a půl. Časový rámec dětem dovolil vyzkoušet téměř vše a zdržet se u her, které je baví.

Aktivity ale nebyly připraveny jen pro žáky. Vedení školy myslelo i na vyučující, který chtělo představit novinky v oblasti práce s nadanými dětmi. Škola se podílí na projektu realizovaného Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně. Zástupci univerzity tak v rámci semináře přestavili kantorům možnosti, které lze do výuky a práce s žáky zakomponovat.  „Dnešní školský systém myslím často na děti znevýhodněné a talentovaní bohužel zůstávají stát stranou. Proto jsme se rozhodli realizovat dílčí aktivity, aby se práce s nadanými žáky stala součástí běžného vyučovacího procesu. Cílem ale není dávat těmto žákům pouze práci navíc, ale najít nové způsoby, které je budou motivovat k vlastnímu rozvoji. Může jít například o rozšiřující učivo, zpracování individuálních projektů a jiné. Jde o dlouhodobý proces, přesto věřím, že se nám bude dařit vytvářet stimulační prostředí, ve kterém budou spokojeni žáci i učitelé,“ doplnila Marta Zakopalová.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2022 / 16.11.2022

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
9. týden272812345
10. týden6789101112
11. týden13141516171819
12. týden20212223242526
13. týden272829303112
14. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 801


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies