Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


První etapa revitalizace sídliště Trávníky je spuštěna

Jedno z největších sídlišť v Otrokovicích se dočká kompletní obnovy. V tomto týdnu byla spuštěna první etapa projektu s názvem Regenerace panelového sídliště Trávníky. Ten je rozdělen celkem na osm etap. Výsledkem by mělo být až 300 nových parkovacích míst, zrekonstruované chodníky, dětská hřiště, sportoviště i zeleň v okolí.
Regenerace sídliště
 

 
 

Práce byly zahájeny dnešním dnem, termín dokončení je předběžně stanoven na konec listopadu. V rámci první etapy bude upravena ul. Kpt. Nálepky, která bude rozšířena, vzniknou zde nová parkovací místa, budou zrekonstruovány chodníky, stejně tak veřejné osvětlení a zeleň.

V souvislosti s realizací výše uvedené stavby bude nutné frézovat stávající asfaltový povrch místní komunikace v ul. Kpt. Nálepky. „Z tohoto důvodu je potřebné přeparkovat všechna vozidla mimo tuto komunikaci, aby nedošlo k omezení prováděných prací. V termínu od 8. do 9. srpna tedy bude možné parkovat osobní automobily na přilehlé odstavné ploše k tomu určené“, uvedl vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl. Obyvatelé přilehlých domů byli informováni letáčky do poštovních schránek o průběhu realizace stavby.

V rámci celkové regenerace tohoto sídliště, které bylo vystavěno již v 70. letech a v minulosti se prováděly jen dílčí opravy, by mělo být celé sídliště řešeno komplexně, tedy jak z hlediska dopravy, tak z pohledu veřejných ploch pro odpočinek, zábavu i zeleň. První etapa bude financována z rozpočtu města a bude stát více než devět milionů korun. „Ačkoliv budou muset občané tohoto sídliště v následujících letech během revitalizace strpět nepohodlí, věřím, že konečná podoba sídliště bude pro jejich život přínosná a bude se jim zde žít hezky. I přesto, že vzroste počet parkovacích míst, budeme se snažit zachovat sídliště tak zelené, jako je dosud“, podotkla starostka města Hana Večerková. „Prosím také občany, kteří se během rekonstrukce budou pohybovat v blízkosti stavby, aby byli obezřetní a dbali na svoji bezpečnost.“

 
Zveřejnil: Ing. Hana Jiránková
Vytvořeno / změněno: 1.8.2022 / 1.8.2022

Líbí se?

 75% |  25%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  27.8.2022 14:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Sobota 27. 8.
  14:00 hod. Beseda Na Slovíčko – beseda Jaroslava Duška a MUDr. Jana Vojáčka
  19:00 ČTYŘI DOHODY - legendární představení podle knihy Dona M. Ruize, založené na staré moudrosti Toltéků
 • NÁMĚSTÍ 2022 – Září + RIPTETO
  28.8.2022 16:30
  Letošní poslední dvojkoncert z cyklu Náměstí 2022. V první části koncertního odpoledne zahraje zlínská alternativně pop-rocková kapela Září, která tvoří vlastní kytarovou muziku s českými texty. Druhá část bude patřit kapele Ripteto. Kombinace houslí a akustické kytary dala vzniknout zajímavým folk-rockovým aranžím známých českých a slovenských písní. Repertoár kapely tvoří písně od 60. let až po současnost, takže si na své přijdou všechny věkové kategorie.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  28.8.2022 19:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Neděle 28. 8. 19:00 PÁTÁ DOHODA - Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já.
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 344


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies