Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Radnice žádá o dotaci na nové vybavení hasičů

Tvoří důležitou součást bezpečnostních složek, jsou připraveni pomáhat a riskovat vlastní zdraví. Řeč je o dobrovolných hasičích, kteří ke své činnosti potřebují také odpovídající vybavení. Jejich potřebám jde vstříc město Otrokovice, které aktuálně žádá o dotaci na dovybavení JSHD Otrokovice.
hasici
 

 
 

Radnice monitoruje činnost hasičů a je s nimi v kontaktu prostřednictvím oddělení krizového řízení i na úrovni vedení města. „Při posledním setkání zaznělo, že by jednotka uvítala dovybavení ve formě termokamery, která dokáže lokalizovat ložisko požáru a výrazně tak hasičům pomoci v jejich práci. Reagovali jsme proto na vyhlášenou výzvu Zlínského kraje, který by nám mohl pomoci s financování dovybavení formou dotace. Kvalitní výstroj a výzbroj hasičů vnímáme jako velmi potřebnou vzhledem ke službě, kterou nám při své činnosti prokazují. Proto se jim také snažíme vycházet vstříc a hledat společné cesty k tomu, abychom jim práci, ve které často riskují své vlastní zdraví pro pomoc jiným, usnadnili a díky kvalitnímu vybavení ji udělali třeba i o něco bezpečnější,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.      

Technické prostředky jednotky SDH Otrokovice by tak mohly být doplněny o termokameru a sadu požárních akumulátorových světlometů se stativem. „Termokamera je zařízení využívané pro vyhledávání skrytých ložisek požáru, což umožňuje jednak předcházet jejich opakovanému rozhoření a také významně zkracuje dobu požárního dohledu po uhašení požáru. Také kvalitní osvětlení při zásazích jednoznačně zvyšuje bezpečnost. Pořízení sady světlometů je vedeno s cílem nahradit osvětlovací techniku s halogeny. LED světelné zdroje mají významně vyšší světelný výkon při násobně nižší spotřebě energie a možnosti využití nezávislých akumulátorů,“ popsal přínos techniky Ludvík Kubín, velitel JSDH Otrokovice. Celkové náklady na pořízení vybavení jsou v předpokládané výši 168 tisíc korun.

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2023 / 21.2.2023

Líbí se?

 37% |  63%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
22. týden2930311234
23. týden567891011
24. týden12131415161718
25. týden19202122232425
26. týden262728293012
27. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1166


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies