Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Realizace prvního projektu loňského POHNI městem je hotová

město Otrokovice
Dětské hřiště pro děti z tzv. Pastelkové školky na Trávníkách, které je jedním z pracovišť Mateřské školy Otrokovice, je prvním z dokončených projektů, které v loňském roce navrhli občané v rámci projektu POHNI městem.
 

 
 

Loni daly Otrokovice poprvé možnost veřejnosti podílet se na tzv. participativním rozpočtu a zapojit se do utváření podoby města. Každá z městských částí měla k dispozici 500 tisíc korun. Do tohoto limitu mohli lidé navrhnout projekt, který by byl následně zařazen do veřejného hlasování. Lidé nakonec vybírali z 12 návrhů. „Mezi veřejností se často diskutuje o tom, co by se mohlo ve městě udělat. Lidé ale věci řeší pouze obecně a nápady se k nám nedonesou. Chtěli jsme tedy dát možnost těm, kteří myslí své návrhy vážně, aby zpracovali potřebné podklady a předložili je nejen nám na radnici, ale především veřejnosti, která o nich může rozhodnout,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

První ze čtyř projektů vybraných k realizaci bylo dětské hřiště pro mateřskou školu Pastelka, které navrhla jedna z maminek dětí navštěvujících toto zařízení. „Bylo mi líto, že děti mají k dispozici pouze pískoviště, přístřešek a dva pružinové koníky. Chyběla skluzavka, klasické nebo kyvadlové houpačky, nebo prolézačka. Myslím si, že by si děti z této školky zaslouží krásně vybavenou zábavnou zahradu,“ vysvětlila svůj návrh Magda Marášková. Do výběru prvků vhodných pro zahradu se zapojily učitelky mateřské školy a společně vybraly celkem deset nových prvků. Zpracovaly také plánek, jak by bylo vhodné prvky rozmístit. Nově tak v zahradě děti využijí vahadlovou houpačku, houpačku ve tvaru hnízda, lanový kolotoč, trojhrazdu, prohazovadlo ve tvaru basketbalového koše, řetězovou lávku, lanový žebřík, herní sestavu, průlezku i kreslicí tabuli s počítadlem. Celá investice vyšla na 402 tisíc korun.

„Těší nás, že rodiče byli iniciativní, tento projekt navrhli a poté i podpořili v hlasování. Nové prvky dělají dětem velkou radost,“ uvedla vedoucí učitelka Lucie Zaťovičová.

Do půlky prázdnin by měl být realizován i další projekt loňského Pohni městem, a to workoutové hřiště v Kvítkovicích. Ještě letos bude dokončena i opičí dráha na Baťově a veřejné osvětlení v ulici Bařinky.

Do projektu Pohni městem se lidé mohli hlásit i letos. Podmínky zůstaly stejné. Obyvatelé Otrokovic měli opět možnost spolurozhodovat o rozdělení dvou milionů korun a navrhovat vlastní projekty k realizaci v jednotlivých místních částech. Kvítkovice a Letiště, Trávníky a Přednádraží, Střed a Újezdy i Baťov se tak mohou dočkat nové investice ve výši 0,5 milionu korun.

Na projekt „POHNI městem“ reaguje veřejnost pozitivně. „Velmi mě těší zájem občanů o možnost podílet se na utváření budoucí podoby Otrokovic. Každoročně investujeme do rozvoje města desítky milionů korun a zapojení občanů je možností, jak se ještě více přiblížit jejich potřebám,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.      

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2022 / 3.6.2022

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies