Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Rok 2022

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 353 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.12.2022Kulturní akce zpestří dění ve městě i v následujícím roce
beseda
Každý měsíc v příštím roce čeká obyvatele a návštěvníky Otrokovic zajímavá kulturní akce. Celkem jich bude čtrnáct a radnice na ně vynaloží více než 3,2 miliony korun, zorganizuje je městská společnost Otrokovická BESEDA.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Předběžná cena tepelné energie pro rok 2023
tehos
Předběžná cena tepla na rok 2023 bude v Otrokovicích ve výši 948,57 Kč/GJ s DPH (10 %), což představuje navýšení ceny o 20 %. Průměrná domácnost tak zaplatí přibližně o 250 korun měsíčně víc než loni. Ve srovnání s jinými městy se cena pohybuje na spodní hranici.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Na Trávníkách nebudou moci parkovat dodávky
dodavky
Od ledna začne na celém sídlišti Trávníky platit zákaz stání nákladních vozidel s délkou nad 5 m. Rozměry těchto vozidel způsobují komplikace v dopravě ostatním osobním vozidlům, pro která byla parkovaní místa zřízena.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2022Krásné Vánoce a šťastný nový rok!
PF2023
Vážení a milí spoluobčané, doba adventu pomalu vrcholí. Nebude trvat dlouho a sejdeme se u slavnostně prostřené tabule se svými blízkými, abychom společně prožili Štědrý den a vychutnali si kouzelnou atmosféru, kterou nám tento čas přináší. Budou to především rozzářené oči dětí, které netrpělivě vyhlíží Ježíška. Naše domácnosti ovládne láska, blízkost a porozumění.
Mgr. Lenka Vaculová
21.12.2022Radnice žádá dotace na modernizaci školních učeben
pc ucebna
Otrokovické základní školy by se mohly dočkat dalšího zlepšení. Radnice žádá o dotaci na modernizaci odborných učeben, kabinetů i školního hřiště. Investice do všech tří škol je ve výši 29,6 milionů korun, které by měla pokrýt dotace.
Mgr. Lenka Vaculová
21.12.2022Žáci si vyzkoušeli První pomoc na nečisto
prvni pomoc
Správné poskytnutí první pomoci může zachránit život, proto je nutné se s jejími základy seznámit již ve školním věku. Městská knihovna Otrokovice, jako oddělení odboru školství a kultury, zorganizovala pro žáky otrokovických základních škol kurz „První pomoc na nečisto“.
Mgr. Lenka Vaculová
21.12.2022Cestující ve Zlínském kraji se mohou těšit na nové vlaky, kraj uzavřel smlouvy s Českými drahami
regio
Na zbrusu nové vlakové soupravy RegioPanter nebo na návrat oblíbených RegioSharků na trať Otrokovice – Zlín – Vizovice se mohou mimo jiné těšit cestující ve Zlínském kraji. Vyplývá to ze smluv, které uzavřel Zlínský kraj se společností České dráhy na období od prosince 2023 do prosince 2029. Hodnota šestiletého kontraktu řádově činí 2,5 až 3 miliardy korun.
Mgr. Lenka Vaculová
19.12.2022Město hledá úspory na energiích instalací fotovoltaických panelů na budovách
fotovoltaika
Najít úspory ve vlastních nákladech se trvale snaží otrokovická radnice. Dalším z realizovaných opatření jsou fotovoltaické panely, které byly v listopadu instalovány na střechu správní budovy městské obchodní společnosti TEHOS. Na investici za necelých 600 tisíc korun se podařilo získat dotaci ve výši 250 tisíc z Národního fondu obnovy. Návratnost investice byla spočítána na 5 let, ta se ale při dnešních vyšších cenách elektřiny výrazně zkracuje.
Mgr. Lenka Vaculová
19.12.2022Před kostelem sv. Vojtěcha bude opět živý betlém
betlem
Vše co k živému betlému patří, a ještě něco navíc, bude k vidění v neděli 25. prosince v 15 hodin v parku před kostelem sv. Vojtěcha. Turistický oddíl mládeže ve spolupráci s římskokatolickou farností zde opět chystá tradiční akci Živý betlém.
Mgr. Lenka Vaculová
16.12.2022Provoz městského úřadu na konci roku
město Otrokovice
Mezi vánočními svátky bude Městský úřad Otrokovice otevřen ve standardních úředních hodinách, pouze v pátek 30. prosince bude radnice uzavřena. Činnost pokladen pro veřejnost bude ukončena ve středu 28. prosince 2022 v 16:00 hod.
Mgr. Lenka Vaculová
9.12.2022Poplatek z užití obchvatu města zůstává stejný i v roce 2023
dalnice
Severovýchodní částí bez poplatku, jihovýchodní s poplatkem, tak projedou řidiči kolem Otrokovic, pokud se rozhodnou využít dálniční síť. To říká vyhláška o užívání pozemních komunikací zpoplatněných časovým poplatkem, která vstupuje v platnost od 1. ledna 2023.
Mgr. Lenka Vaculová
9.12.2022Používání pyrotechniky musí probíhat v souladu s právem, s ohledem na jiné osoby i okolí
ohnostroj
V období blížících se vánočních svátků a oslav příchodu nového roku řeší Městská policie Otrokovice každým rokem případy spojené používáním zábavné pyrotechniky. Jaké jsou aktuální předpisy i možnosti strážníků danou věc řešit, vysvětluje zástupce ředitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík.
Mgr. Lenka Vaculová
9.12.2022Portál dopravy vytvoří jedno digitální místo pro dopravní agendy
MinD
Ministerstvo dopravy spouští nový Portál dopravy. Umožňuje občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech nebo řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod. Tento nástroj je dalším krokem v digitalizaci dopravních agend do roku 2025.
Mgr. Lenka Vaculová
9.12.2022V průběhu měsíce listopadu řešila Městská policie Otrokovice celkem 975 případů
znak MPO
Celkem 253 přestupků a 722 jiných událostí řešila v uplynulém měsíci Městská policie Otrokovice. Mezi přestupky vévodí oblast dopravy (204), dále se jednalo o přestupky proti občanskému soužití (5), veřejnému pořádku (12), škody na majetku (13), porušení obecně závazné vyhlášky (13) porušení zákona č. 65/2017 o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek (1) a podezření z trestného činu (5).
Mgr. Lenka Vaculová
8.12.2022Začátek roku se bude řídit pravidly rozpočtového provizoria
město Otrokovice
Na počátku roku 2023 bude otrokovická radnice hospodařit v režimu rozpočtového provizoria. Běžné výdaje budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtu roku 2022. V oblasti kapitálových výdajů město může pokračovat a zahajovat pouze stanovené akce.
Mgr. Lenka Vaculová
8.12.2022Lidé mohou připomínkovat Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku 2023 - 2025
kpss
Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku pro roky 2023 - 2025 je připraven k připomínkování. Lidé se mohou vyjadřovat do 19. prosince e-mailem na adresu zdrazil@muotrokovice.cz. Pro připomínky je připraven jednotný formulář.
Mgr. Lenka Vaculová
6.12.2022K uctění památky zesnulého hasiče vyvěsí radnice černou vlajku
město Otrokovice
Město Otrokovice se připojí k uctění památky zesnulého hasiče jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Skalice u České Lípy, který zahynul při požáru domu v Novém Boru. Ve středu 7. prosince tak bude na radnici vlát černá vlajka.
Mgr. Lenka Vaculová
6.12.2022Novinkou mezi otrokovickými sporty je korfbal
korfbal
Škálu sportů v Otrokovicích se snaží obohatit i nová kolektivní smíšená hra - Korfbal. Pod vedením Kateřiny Knápkové a Ivana Bořuty pod hlavičkou ASKA z.s. probíhají na školách TGM a Trávníky již druhý školní rok tréninky věnované tomuto novému minoritnímu sportu.
Mgr. Lenka Vaculová
2.12.2022Koupí vánoční hvězdy lidé přispěli na pomoc nemocným dětem
vanocni hvězda
Město Otrokovice zorganizovalo prodej vánočních hvězd. Květin, jejichž prostřednictvím pomáhá sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc. Zapojily se otrokovické školy, školka, úřad i městské organizace. Celkem se prodalo 913 vánočních hvězd a na účet sdružení tak bude připsána částka 109 560 korun.
Mgr. Lenka Vaculová
2.12.2022Jak nám policie pomáhá? Odpověď namalují děti v rámci výtvarné soutěže
bezpečně
Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích!“. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol, žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích a Základní školy Komenského.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Na náměstí roste umělé kluziště, bruslit se začne v pátek
kluziště
Dopřát dětem i dospělým zimní radovánky na bezpečné ploše chce otrokovická radnice. Vedení města proto opět po roce zajistilo bezplatné bruslení na umělém kluzišti na náměstí. První bruslaře přivítá již tento pátek.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Nové veřejné WC se stalo terčem zlodějů
město Otrokovice
Ani týden nefungovalo nové veřejné WC na autobusovém nádraží na Baťově. Zařízení si vyhlídl neznámý pachatel, který se chtěl obohatit a z toalet odnesl vše, co nebylo součástí stavby. Kromě toaletního papíru zmizela madla, držáky na toaletní papír a tepelný termostat.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Házel popelnicí po zaparkovaném autě, skončil ve vazbě
auto
Ve vazební věznici skončil včera osmatřicetiletý recidivista z Otrokovic, kterého o víkendu zadrželi policisté z Otrokovic, protože házel odpadkovým košem po zaparkovaném vozidle a hlasitě křičel na kolemjdoucí, že je zabije. Důvodem jeho běsnění byl fakt, že mu ujel autobus. Kriminalisté čtyřikrát trestaného muže obvinili ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví. V případě odsouzení hrozí recidivistovi další trest odnětí svobody, tentokrát až na tři roky.
Mgr. Lenka Vaculová
1.12.2022Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
město Otrokovice
Ve středu 7. prosince 2022 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 3. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice. Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Ing. Hana Jiránková
29.11.2022Žáci v ZŠ TGM se učí, jak zdravě zacházet s digitálními technologiemi
digi
Jak žít smysluplnější život v digitální době se učí žáci sedmého ročníku v ZŠ TGM v Otrokovicích. Hlavním myšlenkou je vysvětlit dětem jak prakticky a zážitkově zvládnout informační a digitální přetížení a současně jim ukázat způsoby, jak si od technologií udržet zdravý odstup. Protože umění odpojit se, je v přehlcené době velkým benefitem nejen pro mentální zdraví, ale i pro vztahy, pracovní a osobní růst.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 353 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 15  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství > Rok 2022

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2702


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém