Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Senioři si užívají cestování díky virtuální realitě

Když nemohou senioři do světa, přijde svět za nimi až do pokoje. Cestovat a poznávat krásy nepoznaných míst mohou klienti SENIORU Otrokovice díky novým virtuálním brýlím Kaleido. Virtuální zážitek také často oživí vzpomínky na místa, která navštívili.
kaleido
 

 
 

Bohaté vjemy z venkovního světa jsou naprosto zásadní pro udržení dobrého psychického i fyzického stavu a podpoření pozitivní motivace a kognitivních funkcí seniorů. Virtuální brýle přináší zážitky tvořené přesně na míru potřebám a přáním seniorů. Procházky lesem, relaxace na pláži, česká i evropská města s českým průvodcem, ale také třeba koncert violoncella v barokní zahradě, prohlídka galerie, brazilské tanečnice či vystoupení cimbálové muziky. „Brýle máme v SENIORu zapůjčeny na šest měsíců díky dárcům v projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata," říká Viktorie Nejeschlebová, aktivizační pracovnice, která v domově SENIOR Otrokovice pomáhá jednotlivým klientům s pohybem, cvičením, kognitivní činností, učí klienty zvládat běžné denní činnosti. Připravuje pro klienty mnoho volnočasových aktivit, tím se snaží zlepšit jejich fyzickou a psychickou kondici.

Kaleido, brýle s virtuální realitou, jsou navrženy tak, aby je zvládl použít jakýkoliv senior. Stačí si je nasadit a vydat se do evropských měst i českých krajů nebo do divoké přírody," konstatuje Marek Háša, zakladatel Flying Kale s.r.o.

„Často jsou senioři odtržení od okolního světa, většinou kvůli jejich zdravotnímu stavu. Mohou se tak cítit osaměle. Ukázalo se, že brýle s virtuální realitou umí vyvolat v lidech vzpomínky, zlepšit jejich psychické zdraví, pohodu a rozmluvit je,“ vysvětluje Viktorie Nejeschlebová, aktivizační pracovnice SENIORu Otrokovice.

Senioři, kteří jsou upoutání na lůžko, trpí demencí, nebo se nedostanou dál než za hranice domova důchodců, se mohou podívat do různých koutů světa, aniž by doopravdy museli někam jít.

Snažíme se klientům zajistit co nejlepší péči, příjemné zázemí a podporu. Nabízíme jim širokou škálu aktivizačních činností, které jsou poskytovány individuálně nebo skupinově a vždy vychází z potřeb, zájmů a možností našich klientů. Vždy při respektování jedinečnosti a individuality každého klienta," popisuje Monika Cholastová, druhá z aktivizačních pracovnic SENIORu Otrokovice, který je městskou příspěvkovou organizací.

 

 

 

 

Další informace:

 

Magdalena Hrabalíková

SENIOR Otrokovice, p. o.

+420 602 411 350

vzdelavani@senior-otrokovice.cz

 

 

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 22.8.2023 / 22.8.2023

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2043


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém