Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Slalomová akademie pro nové zájemce o automobilový sport

Naskočit do klasických motoristických disciplín, jako jsou rally, vrchy či okruhy, není pro začátečníka nic jednoduchého. Existuje však disciplína, která jednak dokáže připravit jezdce na vstup do zmíněných závodů, ale také sama nabídne vzájemný hodnotný sport mezi soupeři – automobilový slalom. Mezi jeho největší výhody patří to, že zájemcům jako sportovní náčiní postačí běžné civilní auto, a díky minimální věkové hranici 14 let se jej mohou účastnit i skutečně mladí jezdci.
slalom
 

 
 

I účast v automobilových slalomech však má svá pravidla a specifika a úplní nováčci mnohdy až na místě těsně před startem zjišťují, jak to vlastně na těchto závodech chodí. Aby se podobným situacím předešlo a závodníci z řad veřejnosti byli na start vhodně připraveni, chystá Středisko automobilového sportu Zlín společně s Autoklubem České republiky uspořádat premiérovou Akademii automobilového slalomu. Ta je určena pro všechny zájemce, kteří by si chtěli tuto vstupní a finančně dostupnou kategorii automobilových závodů vyzkoušet. „Automobilový slalom je určen pro širokou motoristickou veřejnost, pravidelně zveme na zlínský závod všechny fanoušky, aby si sami přijeli vyzkoušet jízdu proti stopkám. Uvědomujeme si ale, že není úplně jednoduché přijít do neznámého prostředí a zorientovat se v předpisech i způsobu závodění. Proto jsme připravili akci, kde všem vysvětlíme sportovní řády, technické předpisy, způsob organizace závodu, bezpečnostní požadavky, a také umožníme na připravené trati tréninkové jízdy,“ řekl k připravované akci šéf Střediska automobilového sportu ve Zlíně a předseda komise slalomu AS AČR Miloslav Regner.

Akademie proběhne v neděli 15. května, tedy dva týdny před úvodním víkendem Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu, které začne závody v Přerově a Otrokovicích. A právě na zkušební dráze společnosti Continental Barum, kde se bude na konci května závodit o body do šampionátu, proběhne i připravovaná akademie. „Náš původní záměr byl uspořádat tuto akci v polovině dubna, s větším odstupem od prvního závodního víkendu, ale intenzivní testovací program na zkušební dráze i souběh jiných akcí nám v podstatě určil termín až do května. Věříme, že se dostaví spousta zájemců, kteří budou chtít vyzkoušet poměrně nenákladný automobilový sport,“ vrátil se k termínu a místu akademie Jan Regner, člen prezídia Autoklubu ČR.

Protože jsou slalomy vhodným způsobem vstupu do automobilového sportu ještě před dovršením věku pro získání řidičského oprávnění, počítají organizátoři i se zájmem rodičů a jejich nezletilých ratolestí. „Uvědomujeme si, že v našich podmínkách není možné pro nezletilé řidiče legálně trénovat. Pro ně budeme mít připravené vozidlo Škoda Fabia uzpůsobené pro výuku v autoškole a zkušenou instruktorku. Každý rodič tak bude mít možnost svěřit svého potomka nejprve do odborných rukou a poté s ním vyrazit na trať ve vlastním autě,“ doplňuje informaci k účasti neřidičů Miloslav Regner.

Aktuální informace k připravované akademii včetně časového harmonogramu akce a registrace budou zveřejněny na stránkách www.autoslalom.cz.

 

Předběžný harmonogram akce:

Registrace před akcí na mail: marketing@czechrally.com nebo na telefonu 722 903 504

do 9:45 Registrace na místě v případě nenaplnění kapacity 30 osob.

10:00 – 11:30 Teoretická část

11:30 – 12:00 Prohlídka trati

12 – 15 hodin Praktická část (jízdy po trati)

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2022 / 12.5.2022

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • 16. OTROKOVICKÝ SALON 2022 a křest městského kalendáře na rok 2023
  21.11.2022 - 2.1.2023, bar + foyer kinosálu
  Členové spolku Rozumění a jejich hosté vystaví v prostorách Otrokovické Besedy svá výtvarná díla. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 21. listopadu od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2023. Hudební vystoupení: žáci ZUŠ Otrokovice. Výstava potrvá do 2. ledna 2023.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NECHTĚNÉ FOTOGRAFIE A JINÉ VĚCI
  22.11.2022 - 22.12.2022, Městská galerie
  Výstava fotografií Jaroslava a Kláry Stojaníkových z Kroměříže. K vidění budou jak velkoformátové, tak i malé kontaktní, portrétní fotografie. Jedná se o nezveřejněné „fotografické zmetky“ a ušlechtilé tisky. Vernisáž proběhne v úterý 22. listopadu od 18 hodin.
  V souvislosti s výstavou bude v tomto termínu vystaven vyřezávaný betlém lidového tvůrce Bernarda Kučery ze Sazovic.Tento řezbář vytvořil v rámci svého života desítky figurek, které byly součástí jeho rozsáhlého betlému, který ve svém domě vystavoval. Jedná se o figurky vyřezané z lipového dřeva, které mají výšku asi 30 cm. Díky ochotě vedení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které tento betlém má ve sbírkách, bylo možné zapůjčit jeho ústřední část a představit ho v čase Adventu otrokovické veřejnosti.
 • ADVENTNÍ BRUSLENÍ
  2.12.2022 - 6.1.2023
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
48. týden2829301234
49. týden567891011
50. týden12131415161718
51. týden19202122232425
52. týden2627282930311
1. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 496


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies