Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


„Sporťák“ pokračuje i letos, v rámci školky přináší zdarma pohyb dětem

Vzbudit u dětí kladný vztah ke sportu je hlavním posláním projektu „Sporťák“ který financuje otrokovická radnice. Pomáhá objevit i nové sportovní talenty. Z jeho řad se zrodila například mistryně České republiky v gymnastickém aerobiku.
sportak
 

 
 

„Sporťák“ přináší pohybové aktivity pod vedením licencovaných trenérů předškolním dětem navštěvujícím Mateřskou školu Otrokovice. Jednou týdně se díky němu předškoláci ze všech pracovišť mateřské školy sjíždí do městské sportovní haly, aby se oddaly základním sportovním disciplínám.

V rámci ukázkového dopoledne dnes měli rodiče možnost pozorovat, jaké sporty se děti učí a zda od začátku roku udělaly pokrok ve svých dovednostech. Městská sportovní hala je pro snazší práci s dětmi rozdělena na pět sekcí. Největší prostor je využit pro atletické disciplíny, které rozvíjí pohybovou všestrannost a dávají základ také ostatním sportům. V dalších čtyřech sekcích se děti věnují tenisu, fotbalu, florbalu a gymnastickému aerobiku.

„Se začátkem každého školního roku se k nám dostávají nové děti. Přesto se vždy potýkáme s tím, že neumí provést základní pohyby a často ani nerozumí našim pokynům. Po pravidelných návštěvách se to ale rychle změní a s každou hodinou vidíme, jak jsou děti šikovnější. Důležité je, abychom zvolili takový trénink, který děti bude bavit. Využíváme tedy různé hry a aktivity v hodině často měníme,“ přiblížila Barbora Karlíková, trenérka gymnastického aerobiku.

Projekt je financovaný městem Otrokovice, které podporuje pohybové aktivity u dětí. Rodiče dětí zapojených do projektu tak na sportování nemusí vynaložit žádné finanční prostředky, hodiny jsou pro předškoláky zdarma. „Realizací projektu chceme v dětech vzbudit zájem o sport a sportovní aktivity. V raném věku děti lehce získají návyk na pohyb, který je bude provázet celým životem. Současně profesionální trenéři mohou objevit skryté talenty a v případě zájmu ze strany rodiny s nimi dále pracovat. Hlavní myšlenkou ale zůstává dát dětem prostor pro cvičení, které budou mít rády,“ zdůraznila starostka Hana Večerková s tím, že radnice ročně vynaloží 500 tisíc korun na realizaci projektu. 

Nadání dětí se může projevit již v útlém věku. Díky projektu „Sporťák“ mají Otrokovice trojnásobnou mistryni České republiky v gymnastickém aerobiku v kategorii dětí do 8 let. „Zuzanka docházela do ‚Sporťáku‘ stejně jako ostatní děti ze školky. Po několika hodinách jsem pozorovala přirozený talent pro gymnastické prvky a obratnost. Obrátila jsem se proto na rodiče, zda by nechtěli vyzkoušet gymnastický aerobik i v klubu. Domluvili jsme se a netrvalo dlouho a Zuzanka se dokázala lehce připravit na mistrovství České republiky, kde získala medailové umístění,“ připomněla úspěch své svěřenkyně trenérka Barbora Karlíková.  

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2024 / 13.2.2024

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8081


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém