Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto město přívětivé
K OBČANŮM
Město Otrokovice - foto město přívětivé
K OBČANŮM
Město Otrokovice - foto město přívětivé
K OBČANŮM
Město Otrokovice - foto město přívětivé
K OBČANŮM

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městský úřad > Dokumenty města > Strategické dokumenty města > Strategický rozvojový plán města Otrokovice 2024 - 2034


Strategický rozvojový plán města Otrokovice 2024 - 2034

 
Otrokovičtí zastupitelé položili základní kámen dalšího směřování města. Na svém posledním zasedání schválili strategický plán rozvoje Otrokovic do roku 2034. Ten staví na konkrétních projektech a cílí na udržitelnost, stabilitu a prosperitu. Mezi klíčovými projekty jsou například nové prostory hasičské zbrojnice v Kvítkovicích, nová přístavba budovy SENIORu, modernizace odborných učeben a kabinetů, realizace zelených pásů na území města a jiné.

Nový strategický plán rozvoje Otrokovic se řídí sloganem „Chytré město v pohybu“, v rámci kterého zastřešuje celkem sedm témat. Zabývá se udržitelnou dopravou, funkčním veřejným prostorem, zdravým životním prostředím, kvalitním vzděláním, dostupným bydlením, dobrými podmínkami pro život i chytrým řízením města.  „Tvorbu nové strategie vnímám jako velmi zodpovědný úkol, protože určujeme podobu a směřování města na mnoho let dopředu. Nejde jen o shrnutí dlouhodobých rozvojových plánů, ale také nastolení nových záměrů a vizí. K rozhodnutím, která děláme dnes, přistupujeme s vědomím, že budou mít dopady na následující generace. Jsem proto moc ráda, že se na tvorbě tohoto plánu podílelo i velké množství obyvatel našeho města. Stovky lidí napříč generacemi nám vyplněním dotazníku pomohly určit oblasti, na které je třeba se zaměřit. Těm všem patří velký dík, protože jen díky nim může tento dokument odrážet jejich reálné potřeby,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková. 

Základní rozvojový dokument navazuje na uplynulé období, bere na vědomí některé dříve formulované výzvy a definuje nové. Strategický plán je koncepční, participativně zpracovaný dokument a současně nástroj k dalšímu rozvoji Otrokovic. Na základě důkladné analýzy realisticky formuluje v obecné rovině směr střednědobého a dlouhodobého rozvoje, na úrovni konkrétních projektů pak řeší nadcházející dva roky. „Asi každý z nás má jinou představu o tom, jak by mělo jeho město vypadat. Pro někoho je důležitý sport, pro jiného kultura, další považuje za klíčový rozvoj dopravy a infrastruktury. Pro většinu z nás je pak důležité životní prostředí, městská zeleň a občanská vybavenost. Mezi tím vším se pak musíme snažit najít rovnováhu tak, abychom utvářeli Otrokovice opravdu pro všechny. Je důležité udržet určitou vyváženost mezi dalším rozvojem a stávajícími hodnotami. Dnešní město musí být dobrým místem pro život mladých lidí, rodin, dětí a starší generace. Musí svým obyvatelům nabízet možnost realizovat své sny. Úkolem vedení města je, abychom naslouchali našim sousedům a snažili se respektovat jejich přání. Společně jsme vytvořili dlouhodobou strategii rozvoje Otrokovic, která si klade ambiciózní cíle. Nesmíme ale zapomínat na to, že každé město je vždy takové, jaké si ho uděláme. Město totiž tvoří hlavně lidé, kteří v něm žijí,“ zdůraznila starostka Otrokovic Hana Večerková.  

 

Kontext

Umístění: Menu > Mapa stránek > Město Otrokovice > Městský úřad > Dokumenty města > Strategické dokumenty města > Strategický rozvojový plán města Otrokovice 2024 - 2034

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Přeskočit nabídku

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém