Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Talentované děti z Otrokovic zpestřily program v městské galerii

Hudbou městská galerie ožívá obvykle jako součást programu vernisáží. Samostatný koncert však zažila poprvé, a to v podání žáků Základní umělecké školy Otrokovice.
koncert
 

 
 

Koncert pod názvem Podzimní zpívání připravily paní učitelky Eva Hrisidu a Eva Hudečková ze ZUŠ Otrokovice. Sboreček přípravného hudebního oddělení přednesl tři písně za klavírního doprovodu paní učitelky Evy Hudečkové. Sólově vystoupily žákyně Mňačková Liliana, Kozubíková Nela, Pelíšková Karolína a Hejčlová Veronika.

Radost z početně velmi hojného obecenstva, které  tvořili rodiče a přátelé školy, neskrývala ředitelka ZUŠ Jindřiška Keferová: „Jednalo se o moji první zkušenost s vystoupením právě v prostorách městské galerie. Byli jsme moc spokojeni, jak se vše podařilo organizačně zvládnout a musím pochválit také akustické možnosti galerie, které jsou výborné. Zároveň se jedná o velmi inspirativní prostředí. Vystavované výtvarné artefakty tento reprezentativní prostor jen podtrhují.“.

Koncert s podzimní tématikou se mohl uskutečnit díky vzájemné spolupráci vedoucí odboru školství a kultury Barbory Galatík Šopíkové, ředitelky ZUŠ Jindřišky Keferové a Filipa Pastuszka, jednatele Otrokovické BESEDY, pod kterou provoz městské galerie spadá. „Těší mě, když veřejný prostor ožije dětmi. V akci jako byla tato, vidím krásnou ukázku vzájemné spolupráce školského zařízení a dalších institucí. Tento koncert byl pomyslnou první vlaštovkou, kdy se ZUŠ zkoušíme pilotní projekt pracovně nazvaný ‚poprvé v galerii‘. Myslím, že se vše povedlo, proto plánujeme v akcích pokračovat. Všichni přítomní si vystoupení opravdu vychutnali. Přála bych si program v galerii cílit více na děti, které zaujmeme a časem si třeba vypěstují zvyk chodit s rodiči za uměním, do galerií, stejně jako chodí např. do kina nebo do ZOO. Program ale musí být připraven adekvátně jejich věku navíc ve spojení teoretických informací a možnosti vyzkoušet si danou věc praxi. Dokázala bych si představit například výtvarný či fotografický workshop pro děti s následnou vernisáží v galerii. Ty se zájmem o histroii by mohla naopak zaujmout informace o sbírce fotoaparátů, vozidel či motorek, které mají ve městě také své místo,“ přiblížila svou představu vedoucí odboru školství a kultury Barbora Galatík Šopíková.

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2022 / 10.11.2022

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2694


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém