Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Uplynulý rok byl pro úřad složitý. Zvládl ho ale se ctí

Minulý rok byl kvůli pandemii způsobené covidem-19 velmi specifický. Městský úřad musel zajistit svůj chod tak, aby občané nepocítili žádné výrazné změny oproti normálnímu stavu. Složité situaci se musel přizpůsobit také rozpočet města, a zároveň se museli pracovníci adaptovat na nové pracovní podmínky.
logo města Otrokovice
 

 
 

„A to se dle mého názoru podařilo. Tomuto závěru odpovídá i přehled činností vykonávaných úřadem, ve srovnání s objemem činností vykonaných v předchozím roce,“ říká tajemnice Městského úřadu Otrokovice Radana Zenáhlíková. V souvislosti s pandemií bylo nutné zajistit další činnosti mimo standardní úkoly úřadu. „Jednalo se například o zajištění ochranných pomůcek pro občany města, a to především látkových roušek. Mimo jiné vznikly dvě rouškové pasáže, kde si občané mohli roušky bezplatně vyzvednout. Bylo nutné se postarat o ohrožené skupiny obyvatel, především o seniory a zdravotně postižené. Byla zřízena linka pomoci, uskutečnila se distribuce roušek všem obyvatelům Otrokovic nad 65 let, došlo k zajištění systému péče o osoby bez přístřeší a osoby vykázané z důvodu domácího násilí, u nichž byl diagnostikován covid,“ vyjmenovala tajemnice nestandardní činnosti, které museli zaměstnanci úřadu zabezpečit.

A jaké další služby nabízí otrokovický úřad nad rámec svých povinností? I v době pandemie zůstala zachována služba Pojízdný úřad. Jedná se o službu určenou osobám, které se nemohou, zejména ze zdravotních či jiných závažných důvodů, dostavit na úřad. „Nadále informujeme SMSkou občany o tom, že mají hotový osobní doklad a že si jej mohou vyzvednout,“ uvádí dále Radana Zenáhlíková. A stále využívanější službou jsou e-objednávky. Klienti se mohou přes internetové rozhraní objednat na přepážky odboru evidenčně-správního na konkrétní den a čas a mají při vyřízení svého požadavku přednost. O oblíbenosti této služby svědčí  stále se zvyšující počet občanů, kteří se tímto způsobem předem objednávají.

 „Považuji za důležité zdůraznit, že kvalitní a rychlé zajišťování služeb pro občany a podnikatelské subjekty je prioritou úřadu. Za zmínku stojí skutečnost, že v rámci výkonu státní správy bylo na úřadě v minulém roce vydáno 5489 rozhodnutí (i přes pandemii téměř shodný počet jako v roce 2019), proti nimž bylo podáno 19 odvolání. Odvolací orgán pouze ve 3 případech napadené rozhodnutí změnil nebo zrušil. Toto  číslo  ukazuje na vysokou úroveň kvalitně vykonávané státní správy, což mimo jiné potvrdily i kontroly nadřízených orgánů, kdy žádná z těchto kontrol neshledala zásadní pochybení nebo porušení zákona. Na této kvalitní práci mají svůj podíl všichni zaměstnanci úřadu a jistě si za svou práci zaslouží poděkování,“ vyzdvihla kvalitní práci zaměstnanců úřadu Radana Zenáhlíková.

 

Město Otrokovice se může pochlubit hned několika oceněními. V roce 2020 obdrželo od Ministerstva práce a sociálních věcí poděkování za šíření konceptu sociálního bydlení a za výbornou spolupráci v rámci projektu Podpora sociálního bydlení.

Městský úřad Otrokovice se v roce 2020 v soutěži "Přívětivý úřad" vyhlašované Ministerstvem vnitra, umístil na druhém místě ve Zlínském kraji.

Město Otrokovice bylo hodnoceno Vzdělávacím centrem pro veřejnou správu za svoji finanční kondici v letech 2015 až 2019 a umístilo se v kategorii nejlepší, tedy A. 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 28.6.2021 / 28.6.2021 | Zveřejnit od-do: 28.6.2021-5.9.2021

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SKATEPARKU
  1.8.2021 9:30
  První sportoviště pro skateboardisty, jezdce BMX, inlajnisty, jezdce na koloběžkách, horských kolech apod. bude v Otrokovicích slavnostně otevřeno v neděli 1. srpna na Trávníkách. Součástí plánované akce bude sportovní a hudební doprovodný program. Slavnostní otevření skateparku se uskuteční konáním závodů v BMX, SCOOTERINGU a SKATU, které pořádá v rámci této akce společnost Všeproakci. Celodenní událost bude zahájena v 9:30, kdy se začnou registrovat účastníci závodu. Na vítěze čeká slavnostní vyhlašování a hodnotné ceny od partnerů. V těsné blízkosti skateparku bude pro jezdce a diváky k dispozici velkostan s občerstvením.
  Na dopravním hřišti se od 10 do 15 hodin se uskuteční další doprovodný program pro rodiče s dětmi v režii DDM Sluníčko. Členové Fotoklubu BESEDA Otrokovice budou na místě pořizovat fotografie a na žádost je budou moci zájemcům vytisknout.
 • NÁMĚSTÍ 2021
  29.8.2021 16:30 - 20:00
  Projekt k oživení náměstí 3. května v letních měsících – VI. ročník
  Letní koncerty a vystoupení místních a regionálních kapel na náměstí 3. května před Besedou.
  Vždy v neděli, čas vystoupení: od 16.30 do 20.00 hodin
  Občerstvení pro veřejnost zajištěno.
  Vstup volný.
 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • OTROKOVICE NA ÚSVITU DĚJIN
  22.6.2021 14:00 - 15.8.2021 18:00
  Klub přátel historie města Otrokovice srdečně zve všechny zájemce k návštěvě výstavy o nejstarší otrokovické historii, kterou připravil u příležitosti 880. výročí první písemné zmínky o naší obci. Výstava mapuje jeden veřejnosti méně známý archeologický objev v blízkém sousedství města, s nímž se budete moci seznámit a prohlédnout si i další zajímavé exponáty ze sbírek Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Zajímá vás, jak mohly Otrokovice vypadat v roce 1141 i před tím, než bylo jejich jméno poprvé písemně zaznamenáno? Víte, jak jejich jméno vzniklo a co nám vypovídá o nejstarší historii obce? To vše a mnohem více budete moci zjistit na výstavě, nad kterou převzala záštitu starostka města Hana Večerková.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden2829301234
27. týden567891011
28. týden12131415161718
29. týden19202122232425
30. týden2627282930311
31. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8221


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém