Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V Otrokovicích byla zahájena mezinárodní konference Enersol

Do Otrokovické BESEDY se sjelo na 160 účastníků dvoudenní Mezinárodní konference ENERSOL, která se zabývá tématy obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti, omezování uhlíkové stopy a hospodaření s vodou a odpady. Témata v netradičním podání zpracovali žáci z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa a Slovinska.
enersol
 

 
 

Projekt je součástí programu podpory talentovaných žáků středních škol a popularizace technických oborů. Záštitu projektu ENERSOL poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.

Cílem konference je podpořit vzdělávání v oblasti obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, omezování emisí a hospodaření s vodou a odpady formou prosazování šetrných technologií a úspor k ochraně životního prostředí. Projekt usiluje o mezinárodní spolupráci a vytvoření podmínek pro sdílení znalostí a zkušeností mezi žáky partnerských zemí.

Významným přínosem projektu je úzká spolupráce žáků s firemní sférou a vysokými školami, kdy dochází k přímému propojování teoretických znalostí s praxí. Projekt s téměř dvacetiletou tradicí má i podporu města Otrokovice. „Konference Enersol je jedinečná hned v několika ohledech. Studenti se musí propracovat se svými projekty od regionálních až po mezinárodní kolo. Jejich práce musí projít posouzením a řadou konzultací nejen s kantory, ale i odborníky z praxe. Při mezinárodním kole jsou práce prezentovány v angličtině a dochází tak také k posilování jazykových kompetencí. V neposlední řadě musí svou práci obhájit před porotou i přítomným publikem. Kombinaci všech těchto faktorů vnímám jako velmi důležitou a cenou nejen pro další vzdělávání, ale i pro následné pracovní uplatnění. Jsem velmi ráda, že právě Otrokovice mají možnost být součástí tohoto projektu,“ zmínila otrokovická starostka Hana Večerková. Konference se účastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík, který hned úvodu zmínil důležitost motivace studentů k environmentálnímu vzdělávání, díky které může vzniknout vlastní aktivita a zájem o danou problematiku. Právě propojení s praxí je v tomto ohledu nenahraditelná. To potvrdil i Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum, a zmínil, že prolínání praxe se vzděláváním je důležitá na všech úrovních již od mateřských škol prostřednictvím vhodných her. Na dalších úrovních pak pořádáním soutěží a výzev. Účastníci konference mají možnost exkurze ve společnosti Continental Barum v rámci doprovodného programu. Připravena je pro ně také prohlídka muzea Harley Davidson v Otrokovicích, návštěva Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, prohlídka Experimentária Střední průmyslové školy Otrokovice a science show.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.4.2022 / 21.4.2022

Líbí se?

 50% |  50%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • DEN DĚTÍ
  1.6.2022 15:00 - 18:00, park před poliklinikou
  Program: atrakce pro děti i dospělé, zábavné aktivity, vystoupení kroužků DDM Sluníčko, skákací hrad, jízda na ponících.
  V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
 • CYKLOJÍZDA
  4.6.2022
 • Pozvánka pro členy a příznivce Klubu přátel historie města Otrokovice
  7.6.2022 14:30
  Vážení přátelé, srdečně Vás zveme dne 7. června 2022 na komentovanou prohlídku kostela sv. Václava v Sazovicích a návštěvu místního muzea. Sejdeme se u kostela ve 14.30 hodin, kde je možnost shlédnout kromě interiéru kostela i malou výstavku historických růženců a také vyřezávaný betlém místního rodáka pana Koželuhy.
 • Beseda s Klubem vojenských výsadkových veteránů
  9.6.2022
  Akce pro Základní školy
 • NÁMĚSTÍ 2022
  12.6.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden2526272829301
18. týden2345678
19. týden9101112131415
20. týden16171819202122
21. týden23242526272829
22. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 892


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies