Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V Otrokovicích byla zahájena mezinárodní konference Enersol

Do Otrokovické BESEDY se sjelo na 160 účastníků dvoudenní Mezinárodní konference ENERSOL, která se zabývá tématy obnovitelných zdrojů energie, snižování energetické náročnosti, omezování uhlíkové stopy a hospodaření s vodou a odpady. Témata v netradičním podání zpracovali žáci z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa a Slovinska.
enersol
 

 
 

Projekt je součástí programu podpory talentovaných žáků středních škol a popularizace technických oborů. Záštitu projektu ENERSOL poskytlo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo životního prostředí.

Cílem konference je podpořit vzdělávání v oblasti obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, omezování emisí a hospodaření s vodou a odpady formou prosazování šetrných technologií a úspor k ochraně životního prostředí. Projekt usiluje o mezinárodní spolupráci a vytvoření podmínek pro sdílení znalostí a zkušeností mezi žáky partnerských zemí.

Významným přínosem projektu je úzká spolupráce žáků s firemní sférou a vysokými školami, kdy dochází k přímému propojování teoretických znalostí s praxí. Projekt s téměř dvacetiletou tradicí má i podporu města Otrokovice. „Konference Enersol je jedinečná hned v několika ohledech. Studenti se musí propracovat se svými projekty od regionálních až po mezinárodní kolo. Jejich práce musí projít posouzením a řadou konzultací nejen s kantory, ale i odborníky z praxe. Při mezinárodním kole jsou práce prezentovány v angličtině a dochází tak také k posilování jazykových kompetencí. V neposlední řadě musí svou práci obhájit před porotou i přítomným publikem. Kombinaci všech těchto faktorů vnímám jako velmi důležitou a cenou nejen pro další vzdělávání, ale i pro následné pracovní uplatnění. Jsem velmi ráda, že právě Otrokovice mají možnost být součástí tohoto projektu,“ zmínila otrokovická starostka Hana Večerková. Konference se účastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík, který hned úvodu zmínil důležitost motivace studentů k environmentálnímu vzdělávání, díky které může vzniknout vlastní aktivita a zájem o danou problematiku. Právě propojení s praxí je v tomto ohledu nenahraditelná. To potvrdil i Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum, a zmínil, že prolínání praxe se vzděláváním je důležitá na všech úrovních již od mateřských škol prostřednictvím vhodných her. Na dalších úrovních pak pořádáním soutěží a výzev. Účastníci konference mají možnost exkurze ve společnosti Continental Barum v rámci doprovodného programu. Připravena je pro ně také prohlídka muzea Harley Davidson v Otrokovicích, návštěva Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně, prohlídka Experimentária Střední průmyslové školy Otrokovice a science show.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.4.2022 / 21.4.2022

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • 7 PÁDŮ HONZY DĚDKA
  31.3.2023 19:00
  Populární televizní talk show, kterou můžete znát z pravidelného úterního vysílání na televizi Prima. Hosty budou herci Robert Jašków a Josef Polášek. Vstupenky můžete zakoupit v TIC v přízemí Otrokovické BESEDY nebo na www.ticketportal.cz
 • OBNAŽENA
  2.4.2023 18:00, velký sál
  Emotivní multižánrová inscenace obnaŽENA je plná odpovědí na otázky, které trápí ženy i muže, a odhaluje celou škálu emocí, které ženám dávají sílu a zároveň je činí zranitelnými. Pět žen odhaluje čtyři fáze ženského cyklu - vrcholná vzdušná akrobacie, zpěv, živá hudba, tanec, herecké výkony – zážitek na pomezí nového cirkusu, divadla a meditace. Režie: Fanny Barrouquère, účinkují: Ivana Kolcunová (vzdušná akrobatka), Michaela Jonczy (zpěvačka), Katarína Zatovičová (herečka), Jana Otáhalová (klávesistka), Tereza Holubová (tanečnice).
 • VZDĚLÁVACÍ AKCE – OTROKOVICE MAJÍ TALENT
  5.4.2023
  finále talentové soutěže otrokovických základních škol a odpovídajícím ročníkům víceletého gymnázia
 • TJ Jiskra - Lukostřelba - Veřejný venkovní závod spojený se Dnem otevřených dveří
  22.4.2023
 • MÁJOVÁ POUŤ A OTEVÍRÁNÍ VODY
  1.5.2023
  PARK PŘED SPOLEČENSKÝM DOMEM, PŘÍSTAVIŠTĚ, kulturní program, v přístavišti spolupráce s DDM Sluníčko
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
9. týden272812345
10. týden6789101112
11. týden13141516171819
12. týden20212223242526
13. týden272829303112
14. týden3456789

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 838


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies