Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V Otrokovicích odstartoval projekt „Podnikni to!“

První workshop mají za sebou účastníci kurzu „Podnikni to!“, který pro své občany spustila otrokovická radnice. Projekt si klade za cíl naučit jeho účastníky podnikat bezpečně a bez rizika. Kurz je pro účastníky zdarma. Náklady hradí město ze svého rozpočtu.
podniknito
 

 
 

V obřadní síni otrokovické radnice se ve středu v podvečer sešla dvacítka lidí, kteří zvažují start nového podnikání. „Do kurzu jsou přihlášeni lidé, kteří mají konkrétní podnikatelský záměr a hledají cesty, jak jej realizovat, ale také ti, co by se rádi do podnikání vrhli, založili svůj vlastní byznys, ale nápad teprve hledají,“ přiblížila Lenka Pláteníková, kurzová manažerka projektu „Podnikni to!“.

Kurzem účastníky provádí zkušený podnikatel Martin Bernátek, zakladatel Ovečkárny. Díky jeho vedení a letitým zkušenostem se mohou účastníci vyhnout největším začátečnickým chybám a budou mít dost prostoru svůj projekt dobře nasměrovat. Inspirací jsou bezpochyby i ostatní účastníci. „Hned při prvním setkání jsme se seznámili se základy, co by náš projekt měl obsahovat a jak si ověřit, že náš nápad může být úspěšný, bylo fajn, že vše probíhalo vzájemnou komunikací mezi lektorem a účastníky. Další kurzy mají na sebe navazovat, tak abychom na konci věděli, jak začít realizovat svůj podnikatelský plán. Věřím, že tento kurz má potenciál ukázat nám možnosti a nové pohledy na naše záměry,“ zhodnotil Martin, jako jeden z účastníků projektu. Pět setkání v pěti týdnech účastníky naučí, jak systematicky krok po kroku hledat a najít funkční nápad, otestovat jej, ověřit jeho potenciál a nastartovat finančně udržitelný projekt. 

Město Otrokovice poskytne na realizaci projektu 516 tisíc korun. Projekt má i podporu Zlínského kraje, který pokryje polovinu nákladů. Do kurzu jsou zapojení občané města a okolních obcí, zaměstnaní, studenti i maminky na mateřské. „Podnikatelská komunita je důležitou součástí každé obce a podpora podnikatelského prostředí je její nedílnou součástí. Podpora podnikání v rámci každého města má významný dopad i na celý kraj. Projekt je zaměřen na vznik nového podnikání, které s sebou může přinést vznik nových pracovních míst, nabídku nových služeb, vytváření konkurenčního prostředí a řadu dalších pozitiv. Proto jej vnímám jako smysluplný,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 1.4.2022 / 1.4.2022

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • NÁMĚSTÍ 2022
  28.8.2022
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 • Slavnostní večer k výročí založení samostatného ČSR
  27.10.2022
 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 337


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies