Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V pátek se v Otrokovicích rozsvítí vánoční strom, opět se bude pomáhat potřebným

Na páteční rozsvícení vánočního stromu i výzdoby města je téměř vše připraveno. Práce odstartovaly již počátkem listopadu a po městě pracovníci instalovali celkem 80 kusů svítidel na sloupy veřejného osvětlení a několik stovek metrů světelných kabelů na vánoční stromky.
strom
 

 
 

Tradičně budou ozdoby na sloupech veřejného osvětlení ve všech částech města. V Kvítkovicích je na Vánoce připraven stříbrný smrk u kaple sv. Anny. Vánočně ozdobeno bude i nově zrekonstruované tržitě na Trávníkách, jehož dominantu bude tvořit ozdobený strom – katalpa. Novinky lidé zaznamenají na Baťově, kde se místo vzrostlých tůjí rozsvítí borovice v parku před Společenským domem a doplněny budou také kaskádové světelné převisy. Nejvíce světýlek tradičně osvítí centrum města. Nebudou chybět tekoucí světelné převisy v květináčích ani svítící girlandy na náměstí. Po loňské premiéře budou dvousetmetrovými světlenými led řetězy s šestnácti sty pomalu blikajícími diodami nazdobeny i listnaté stromy na náměstí. Za hlavní vánoční strom Otrokovic je považována živá asi desetimetrová jedle kavkazská před Otrokovickou BESEDOU. Tu ozdobí světelné řetězy s třemi tisíci LED žárovkami spolu s dalšími dekoracemi. Neodmyslitelnou součástí stromku určenou zejména dětem bude tradiční zvonkohra. 

„V letošním roce se ve společnosti hojně diskutuje, zda města budou realizovat úsporná opatření i na vánočním osvětlení. To v Otrokovicích svítí po dobu 40 dnů, od počátku adventu až do začátku nového roku. Vzhledem k tomu, že jsou využívány ozdoby s led svítidly, nejsou náklady na jejich provoz vysoké a za celé období si jejich provoz vyžádá přibližně 16 tisíc korun. Navíc město provádí centralizovaný nákup elektrické energie pro sebe i pro všechny městské organizace a společnosti a ceny má vysoutěženy i pro roky 2022 a 2023. Vánoční osvětlení neodmyslitelně patří k atmosféře Vánoc a přesto, že dnešní doba nás vyzývá k úsporám ve všech oblastech, nechtěli jsme o kouzlo mihotajících se světýlek připravit především děti, které se na nadcházející období těší nejvíce,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.   

Na oblíbenou podívanou, kdy se v jeden moment rozsvítí vánoční strom i osvětlení náměstí, se mohou lidé těšit již tento pátek  25. listopadu. Program bude zahájen v 16.30 hod. V jeho první části vystoupí žesťový kvintet a žáci otrokovických škol. Ve druhé části pak bude hrát kapela ROCK & ROLLERS. Strom se rozsvítí v 16.40 na povel otrokovického faráře Pavla Šupola, starostky města Otrokovice Hany Večerkové a obou místostarostů Petra Ťopka a Ondřeje Wilczynského. Po celé odpoledne, od 15.00 do 19 hodin, proběhnou v prostorách Otrokovické BESEDY vánoční dílny, které organizuje a zajišťuje DDM Sluníčko. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Otrokovice pomáhají potřebným. „Pomalu se blíží předvánoční čas, kdy se u nejrůznějších příležitostí setkáváme s rodinami a přáteli. Jednou z nich je i rozsvěcování vánočního stromu na náměstí, kdy se v Otrokovicích už více než 10 let pomáhá potřebným. Na náměstí jsou připraveny stánky s občerstvením, ve kterých nechybí tradiční svařené víno, klobásky z udírny, ale i čaj nebo dobroty pro děti. Výtěžek z prodeje putuje na charitativní účely. V předchozích letech se tak pomohlo například Naději, Šanci Olomouc, nadaci Národ dětem a dalším. Přijďte si s námi užít jedinečnou atmosféru a podpořit dobrou věc,“ pozval místostarosta Petr Ťopek s tím, že stánky s charitativním prodejem budou na náměstí připraveny od 15 hodin.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2022 / 21.11.2022

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6216


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém