Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V pátek startuje Evropský týden mobility, nabízí akce pro veřejnost zdarma

Bezpečnostní, kulturně-vzdělávací a sportovní aktivity neodmyslitelně patří k Evropskému týdnu mobility, který proběhne ve dnech 16. – 22. září. První vlaštovkou v Otrokovicích bude Sportovní odpoledne s táborákem s TJ Jiskra Otrokovice v předvečer zahájení mezinárodní kampaně v pátek 15. září.
etm
 

 
 

V rámci týdne plného aktivit nebude chybět oblíbený Den bez aut, Pohádky v dopravě ani Ulice pro lidi. Nesoutěžní nadační Běh pro Gambii opět zve zájemce všech věkových kategorií na stadion TJ Jiskra. Výtěžek poputuje prostřednictvím organizace Kola pro Afriku na pomoc africkým dětem při jejich cestě za vzděláním. Lidé se mohou těšit na cvičení se sportklubem Eva, DV Fitness, vyjížďku na koloběžkách i snídani pro cyklisty. V pátek 22. září bude na území měst Otrokovice a Zlín MHD pro všechny zdarma.

Společnou iniciativou všech zapojených měst, tedy i Otrokovic, je vhodnou formou upozornit na nástrahy spojené s dopravou a všeobecně městskou mobilitou. „Abychom mobilitu mohli označit za udržitelnou, musíme k tomu napnout síly. Úkolem měst je vytvářet podmínky, díky kterým bychom tohoto stavu dosáhli. Úkolem každého z nás je pak zamyslet se, čím může přispět k pohybu s minimem emisí, bez zátěže na životní prostředí a společnost okolo nás,“ míní starostka města Otrokovice Hana Večerková

Letošní motto „neplýtvej energií“ cílí mimo jiné na využívání veřejné dopravy, která tvoří páteř každého dopravního systému a přispívá ke snížení emisí a spotřebě energií. „Provozování veřejné dopravy představuje pro městský rozpočet vysoké náklady v řádech desítek milionů korun ročně. Bylo by tedy škoda, aby zůstala nevyužitá,“ dodala Hana Večerková s tím, že městská hromadná doprava představuje ekologický, rychlý a dostupný způsob cestování. Stejně tak není špatné nechat doma auto, a pokud to jde, vydat se do práce pěšky, na kole, či jiným bezmotorovým způsobem. „Možná pak člověk zjistí, jak je osvobozující nemuset stále řešit zácpy, parkování a ceny benzínu. Najít svou vlastní cestu je výzvou. Roky byly v popředí našeho zájmu osobní automobily, možná nastává čas, zamýšlet se nad jinými možnostmi, nebo je hravou formou ukazovat alespoň dětem. Proto bych ráda popřála všem, aby užili si krásné akce připravené v rámci Evropského týdne mobility. Ať jejich účastníkům přinesou zábavu i nové úhly pohledu na tuto problematiku,“ uzavřela otrokovická starostka Hana Večerková.   

 

 

Podrobný program naleznete v příloze.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 12.9.2023 / 12.9.2023

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1854


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies