Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V sobotu ovládnou Otrokovice běžci

ERSTE premier běžecký festival Otrokovice 2021 se uskuteční v sobotu 6. listopadu. Od rána tak budou běžci kroužit po Otrokovicích a přilehlém okolí, aby zdolali připravené trati. Na nejdelší běh o délce 63 km vyrazí účastníci maratonu a půl, následovat bude maraton a ½ maraton, závody dětí a mládeže a na závěr štafetový půlmaraton.
maraton
 

 
 

Start i cíl je situován do prostoru mezi lanovým centrem Lanáček a městskou sportovní halou, kde bude i zázemí pro startující.  Parkoviště pro závodníky je u hlavní budovy Nového stadionu, k prostoru startu a cíle bude přístup pouze pěšky.

ERSTE premier běžecký festival Otrokovice 2021 organizovaný oddílem atletiky TJ Jiskra Otrokovice v sobě zahrnuje hned několik závodů. Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v ½ maratonu, Continental running day - štafetový ½ maraton institucí, firem, rodin, přátel a mládežnických smíšených štafet, La Habana - otrokovický maraton, POS - maraton a půl, štafetový maraton a půl mix/ženy a Lanáček - běžecký závod žactva, dorostu a přípravek.

„Jak je tradicí, všechny individuální i štafetový závod mládeže, jsou bez placení startovného a časový program je uzpůsoben tak, aby si děti mohly odběhnout své individuální štafety a pak se představit v mládežnické, školní nebo oddílové, či rodiné štafetě. Také dospělí mají možnost absolvovat jak štafetu, tak i individuální půlmaraton,“ sdělil jeden z organizátorů Michal Petřík.

Závod vznikl v roce 2000. V roce, kdy 12. června doběhl svou životní pouť vynikající člověk, kamarád, lékař a běžec MUDr. Josef Podmolík. Půlmaraton navázal na historii vytrvalostních běhů, které měly v Otrokovicích vždy tradici. „Ještě v 90. letech minulého století se v našem městě běhal maraton, jehož konání přerušily povodně v roce 1997. V začátcích byl vytrvalostní běh v útlumu, a tak byl Memoriál od prvního ročníku spojen s tehdy nastupující novinkou - in line bruslemi. Od úvodních ročníků byl okruh situován v územní části Baťov se zázemím v Městské sportovní hale a probíhalo se kolem domu Podmolíkových. Z bezpečnostních důvodů byl po vybudování cyklostezky okruh pozměněn a základnou se stala budova Nového stadionu. Další úpravy doznala trať, když se start a cíl přesunul k Městské sportovní hale a lanového centra Lanáček,“ přiblížil Petřík. I přes složitou COVID situaci se do hlavního závodu v půlmaratonu podařilo zajistit kvalitní mezinárodní konkurenci, když se vedle jednoho z nejlepších českých běžců Jiřího Homoláče představí Michail Kulkov z Ruska, dále pak ukrajinští závodnící Yuriy Blahodir, Artem Kazban a Witalij Marynicz, v ženách uvidíme držitelku českého traťového rekordu Terezu Ďurdiakovou, účastnici OH v Tokiu v chůzi na 20 km, kde skončila na 30. místě a sekundovat ji bude Maryna Nemczenko z Ukrajiny. Svůj premiérový maraton si zaběhne domácí Filip Bukovjan, ve štafetě legend se pak představí jeho otec Vlastimil, spolu s nejrychlejším vytrvalcem české historie Róbertem Štefkem, kteří budou doplněni o českou reprezentantku v horských bězích Barboru Macurovou a Martina Kleibla, jednoho z členů úspěšného družstva mužů TJ Jiskraz let 1996-1999. Pro zájemce o zaběhnutí trati půlmaratonu za čas 1:30:00 pak bude dělat vodiče tempa Petr Vabroušek, legendární triatlonista a běžec.

Více informací na http://www.pul-maraton.cz/ 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 5.11.2021 / 5.11.2021

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  27.8.2022 14:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Sobota 27. 8.
  14:00 hod. Beseda Na Slovíčko – beseda Jaroslava Duška a MUDr. Jana Vojáčka
  19:00 ČTYŘI DOHODY - legendární představení podle knihy Dona M. Ruize, založené na staré moudrosti Toltéků
 • NÁMĚSTÍ 2022 – Září + RIPTETO
  28.8.2022 16:30
  Letošní poslední dvojkoncert z cyklu Náměstí 2022. V první části koncertního odpoledne zahraje zlínská alternativně pop-rocková kapela Září, která tvoří vlastní kytarovou muziku s českými texty. Druhá část bude patřit kapele Ripteto. Kombinace houslí a akustické kytary dala vzniknout zajímavým folk-rockovým aranžím známých českých a slovenských písní. Repertoár kapely tvoří písně od 60. let až po současnost, takže si na své přijdou všechny věkové kategorie.
 • DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM
  28.8.2022 19:00
  Proudy Inspirace, z.s. uvádí představení
  DIVADLO A BESEDY S JAROSLAVEM DUŠKEM

  Neděle 28. 8. 19:00 PÁTÁ DOHODA - Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já.
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 344


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies