Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V září se otrokovické přístaviště představí v novém kabátu

V otrokovickém přístavišti vládne čilý stavební ruch. Všechny práce postupují podle plánu tak, aby se zde již příští měsíc mohlo otevřít zcela nové zázemí pro turistické informační centrum, bufet i sociální zařízení. Slavnostní otevření je plánováno na 17. září a jeho součástí bude bohatý doprovodný program pod taktovkou Otrokovické BESEDY, která mimo jiné pro město zajišťuje i chod infocentra.
přístaviště
 

 
 

„Otrokovické přístaviště je významným turistickým uzlem. Denně jím projdou či projedou stovky lidí, ať už na kolech, pěšky či jinými prostředky. To, co přístavišti doposud chybělo, bylo kvalitní zázemí.  Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v letošním roce prostor revitalizovat a zafinancovat z rozpočtu města. Lidé tak dostanou nové důstojné prostředí pro zábavu, občerstvení i odpočinek na cestách,“ uvedl otrokovický místostarosta Petr Ťopek.  

Jako první prošel na jaře letošního roku proměnou přilehlý park, který vyšel na 1,6 milionu korun. Nyní se dokončuje nové zázemí turistického informačního centra, kde najdou lidé nejenom odpovídající sociální zázemí, ale také bufet s kvalitním občerstvením. Tato investiční akce vyjde radnici bezmála na 7 milionů korun. „

„Jsem moc rád, že město tento projekt realizuje a dává nám tak nové místo pro pořádání kulturně společenských událostí. Věřím, že se nám i zde podaří připravit v průběhu roku programovou náplň, která zaujme široké publikum. Scénář slavnostního otevření přístaviště bude první vlaštovkou,“ řekl Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY, která je stoprocentně vlastněná městem a celoročně se stará o kulturně společenské dění v Otrokovicích.

Slavnostní otevření nových prostor proběhne 17. září. Ve dvě hodiny odpoledne bude za účasti zástupců města slavnostně přestřižena páska nového turistického centra, poté bude následovat kulturní program. „Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Ženského pěveckého sboru pod vedením sbormistra Marka Obdržálka, taneční pásmo orientálních tanečnic z Otrokovické BESEDY a koncert známé uherskobrodská kapela MIXBAND,“ vyjmenovala nová dramaturgyně Otrokovické BESEDY Alena Velecká s tím, že na tento den je zvána široká veřejnost.

Otrokovická BESEDA již příští rok plánuje v přístavišti pořádat celou řadu kulturních akcí, a to i v rámci oblíbených Otrokovických letních slavností.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 9.8.2022 / 9.8.2022

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies