Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


V září se otrokovické přístaviště představí v novém kabátu

V otrokovickém přístavišti vládne čilý stavební ruch. Všechny práce postupují podle plánu tak, aby se zde již příští měsíc mohlo otevřít zcela nové zázemí pro turistické informační centrum, bufet i sociální zařízení. Slavnostní otevření je plánováno na 17. září a jeho součástí bude bohatý doprovodný program pod taktovkou Otrokovické BESEDY, která mimo jiné pro město zajišťuje i chod infocentra.
přístaviště
 

 
 

„Otrokovické přístaviště je významným turistickým uzlem. Denně jím projdou či projedou stovky lidí, ať už na kolech, pěšky či jinými prostředky. To, co přístavišti doposud chybělo, bylo kvalitní zázemí.  Z tohoto důvodu jsme se rozhodli v letošním roce prostor revitalizovat a zafinancovat z rozpočtu města. Lidé tak dostanou nové důstojné prostředí pro zábavu, občerstvení i odpočinek na cestách,“ uvedl otrokovický místostarosta Petr Ťopek.  

Jako první prošel na jaře letošního roku proměnou přilehlý park, který vyšel na 1,6 milionu korun. Nyní se dokončuje nové zázemí turistického informačního centra, kde najdou lidé nejenom odpovídající sociální zázemí, ale také bufet s kvalitním občerstvením. Tato investiční akce vyjde radnici bezmála na 7 milionů korun. „

„Jsem moc rád, že město tento projekt realizuje a dává nám tak nové místo pro pořádání kulturně společenských událostí. Věřím, že se nám i zde podaří připravit v průběhu roku programovou náplň, která zaujme široké publikum. Scénář slavnostního otevření přístaviště bude první vlaštovkou,“ řekl Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické BESEDY, která je stoprocentně vlastněná městem a celoročně se stará o kulturně společenské dění v Otrokovicích.

Slavnostní otevření nových prostor proběhne 17. září. Ve dvě hodiny odpoledne bude za účasti zástupců města slavnostně přestřižena páska nového turistického centra, poté bude následovat kulturní program. „Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Ženského pěveckého sboru pod vedením sbormistra Marka Obdržálka, taneční pásmo orientálních tanečnic z Otrokovické BESEDY a koncert známé uherskobrodská kapela MIXBAND,“ vyjmenovala nová dramaturgyně Otrokovické BESEDY Alena Velecká s tím, že na tento den je zvána široká veřejnost.

Otrokovická BESEDA již příští rok plánuje v přístavišti pořádat celou řadu kulturních akcí, a to i v rámci oblíbených Otrokovických letních slavností.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 9.8.2022 / 9.8.2022

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
14. týden1234567
15. týden891011121314
16. týden15161718192021
17. týden22232425262728
18. týden293012345
19. týden6789101112

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1720


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém