Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vedení města se sešlo se zástupci sportovních organizací

Deset milionů korun vynakládá otrokovická radnice každým rokem, aby zajistila chod sportovních organizací, zaštítila sportovní akce a zafinancovala programy pro děti realizované nad rámec výuky v základních a mateřských školách. O chystaných plánech, vyhlášených dotačních programech i podmínkách pro jejich vyúčtování radnice pravidelně informuje zástupce sportovních spolků. Ti možnost vyslechnout si všechny informace s možností o nich následně diskutovat velmi kvitují.
setkani se sportovci
 

 
 

Odbor školství a kultury uspořádal v obřadní síni městského úřadu setkání se zástupci sportovních spolků působících ve městě. „Každoročně pořádáme setkání se sportovními spolky, abychom je seznámili s novinkami, které chystáme, ale také abychom jim připomněli informace týkající se dotací a jejich vyúčtování. Zásadní informací, na kterou všichni čekají, jsou finance určené pro sport. Na dotaci města je totiž většina klubů zcela závislá a významně jim pomáhá pokrýt náklady na činnost i pořádané akce. Do této oblasti v roce 2023 počítáme s částkou 7,6 milionů korun. Další 1,2 milionu korun je určeno na dotace a granty pro mládež,“ vyčíslil místostarosta města Otrokovice Petr Ťopek.

Díky podpoře sportovních organizací je ve městě zajištěna pestrá nabídka sportovních aktivit pro veřejnost a zejména pro děti. „Mládežnický sport má v Otrokovicích tradici. Děti i mládež napříč sportovními odvětvími se pravidelně účastní celorepublikových i mezinárodních soutěží a skvěle tak reprezentují město,“ doplnila otrokovická starostka Hana Večerková.   

Podpora sportovních organizací není jedinou aktivitou města na poli sportu. Dětem se snaží nabídnout základy již ve školce. „V roce 2021 jsme spustili projekt Sporťák, díky kterému cvičí s trenéry již předškoláci. Ve školních družinách na toto děti navážou v rámci projektu Zdravý pohyb do škol, který byl spuštěn v září 2012 a Otrokovice se tak staly průkopníkem v této oblasti nejen ve Zlínském kraji. Není moc měst v republice, kde mohou děti již od školky sportovat zdarma pod vedením licencovaných trenérů,“ zdůraznil místostarosta Petr Ťopek s tím, že oba projekty radnici stojí ročně 900 tisíc korun.    

Otrokovice postupují na poli sportu systematicky. Až do roku 2032 je zpracován Strategický plán rozvoje sportu. „Jedná o živý dokument, se kterým pracujeme a podle potřeby aktualizujeme na základě dvouletých akčních plánů. Vycházíme ze statistik i celkových plánů rozvoje města, kterým se přizpůsobujeme,“ vysvětlil Petr Ťopek.

Podpora sportu a volnočasových aktivit dětí a mládeže ale svými benefity přesahuje jen sportovní rámec. „Přínos sportu v životě člověka se schovává jinde, než jen ve vynikajících sportovních výsledcích. Sportující mládež si udržuje zdravý životní styl a je méně ohrožena vznikem závislostí na návykových látkách, ale třeba i mobilech či sociálních sítích. Při sportu se kolektiv vrstevníků ještě pořád potkává osobně, má možnost si povídat, navazovat nové kontakty a vztahy. A to je v dnešní, přetechnizované době velmi důležité,“ uzavřela starostka města Otrokovice Hana Večerková.     

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2023 / 19.1.2023

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies