Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vedení města se setkalo se zástupci soukromého sektoru

První setkání se subjekty působícími v soukromé sféře uspořádalo vedení otrokovické radnice. Do velkého sálu Otrokovické BESEDY pozvalo zástupce podnikatelů i velkých společností působících na území města. S přítomnými hovořili o sdílených daních, realizovaných projektech, strategických plánech i financích směřovaných do sociální oblasti, kultury i sportu.
setkani
 

 
 

Subjekty v soukromé sféře tvoří důležitou součást města a svou činností, produkcí ale i vytvářením pracovních příležitostí město významně ovlivňují. „Co se ve městě děje, může ovlivňovat okolí a naopak. Informace jsou v dnešní době velmi cenným artiklem a my si dobře uvědomujeme jejich potřebu. Uspořádat toto setkání bylo vedeno faktem, že jsme subjektům v soukromém sektoru, podnikatelům i společnostem, chtěli představit naše plány a vize do budoucna. Aby mohli přemýšlet stejně jako my, musí vědět a pochopit, jak město funguje, s jakým hospodaří rozpočtem, co z něj všechno musí pokrýt a jak se město může rozvíjet. Věřím, že vzájemné předávání informací je správnou cestou, jak docílit rovnoměrného rozvoje,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Pozvání k setkání přijal i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který přítomným mimo jiné představil i projekt krajské nemocnice. Starostka Hana Večerková pak informovala o tvorbě rozpočtu, jeho příjmové i výdajové stránce a také o principu sdílených daní. Poté už pozornost směřovala k investičním projektům, územnímu plánu a připravovanému strategickému rozvojovému plánu. „Velkým tématem byla například dopravní infastruktura. Je to jedna z oblastí, kam město každoročně směřuje nejvíce finančních prostředků z výdajové stránky rozpočtu. Nemalou roli v tom hraje také provoz městské hromadné dopravy, kterou denně využívají stovky občanů při cestách za prací či do školy. V posledních letech byla pro Otrokovice vyprojektována také řada staveb pro bydlení a ubytování. Nové obyvatele města samozřejmě vítáme, ale naším přáním je minimalizovat počet ubytoven a podporovat stavby pro trvalé bydlení, kam se budou stěhovat nové rodiny s dětmi, které zapustí ve městě kořeny a zestárnou zde. Jen tak docílíme toho, aby lidé cítili se svým městem sounáležitost. Našim úkolem pak je vytvořit příjemné podmínky pro bydlení včetně všech potřebných služeb. K tomu, ale musíme dojít společnými kroky,“ popsala budoucí vizi v oblasti bydlení starostka města Otrokovice Hana Večerková

Místostarosta Ondřej Wilczynski navázal informacemi o městských obchodních společnostech i společnostech, ve kterých má město majetkovou účast. Poslední část prezentace v podání místostarosty Petra Ťopka směřovala do sociální oblasti, kultury a sportu.    

V závěru setkání proběhlo slavnostní předání finančního výtěžku veřejné sbírky „Otrokovice pomáhají potřebným“. Letošní rekordní výtěžek ve výši 489 tisíc korun byl rozdělen mezi otrokovickou pobočku Naděje, Naději otrokovickou, o.p.s., Charitu Otrokovice, Středisko rané péče EDUCO Zlín, Moraviaman team - projekt NEOCUP a Český červený kříž, oblastní spolek Zlín. Celá částka se podařila vybrat prostřednictvím darů od společností (245.000 Kč) a díky prodeji občerstvení v rámci charitativní akce konané při tradičním rozsvěcování vánočního stromu. S radostí jsme sledovali, že i díky našemu příspěvku mohlo být obdarováno celkem šest neziskových organizací působících na území města Otrokovice. Současně bychom rádi poděkovali paní starostce za pozvání na tuto akci, kde jsme načerpali řadu zajímavých informací. Budeme se těšit na další ročníky,“ zaznělo z úst Kamila Maršálka, ředitele společnosti GEOSTAV.  

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2023 / 17.4.2023

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1731


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies