Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Páteční charitativní akce přinesla 240 tisíc korun

V pátek Otrokovice pomáhaly potřebným. Prodejem občerstvení ve stáncích se dobrovolníkům podařilo utržit více než 240 tisíc korun. Díky podpoře města, které pokrylo vstupní náklady a zakoupilo potřebný materiál, může jít na dobročinnost celá částka. Dalších 220 tisíc korun poslaly společnosti z Otrokovic a okolí na konto veřejné sbírky vyhlášené městem Otrokovice pro tyto účely. Celkem tak půjde na charitativní účely rekordní částka 460 tisíc korun, která je od počátku pořádání akce nejvyšší.
opp
 

 
 

Výborný svařák, chutné klobásky i cigára z udírny, ale také jedinečné hrníčky pomalované klienty Naděje, čaj a sladkosti jsou tradičními položkami ve stáncích, které pomáhají. Za mini stojí dobrovolníci, kteří se na odpoledne promění v prodejce, kuchaře i servisní techniky a zajišťují vše, pro hladký průběh akce i spokojenost nedočkavých zákazníků. Cíl je jediný, prodejem občerstvení pomáhat tam, kde je to nejvíce třeba. „Akce Otrokovice pomáhají potřebným je v Otrokovicích spojena s rozsvícením vánočního stromu, osvětlení a především se zahájením adventu. V tento podvečer se na náměstí sejde snad celé město a je krásné vidět, jak si lidé společně užívají jedinečnou atmosféru. Charitativní podtext tohoto setkání přináší ještě další rozměr. Společně můžeme pomoci dobré věci a výtěžek akce potvrzuje, že to není pomoc zrovna malá. Velkou měrou je to zásluhou všech dobrovolníků, kteří jsou ochotni věnovat této akci svůj volný čas bez nároku na odměnu a s úsměvem na tváři obsluhovat kupující, či jinak pomáhat v zázemí akce. Ruku k dílu musí přiložit více než 50 lidí, aby vše bylo tak jak má. Za to jim patří velké poděkování, moc si jejich pomoci vážíme,“ zdůraznila starostka města Otrokovice Hana Večerková, která se také postavila za jeden stánek po boku obou místostarostů Petra Ťopka a Ondřeje Wilczynského. Město Otrokovice akci organizuje spolu s Otrokovickou BESEDOU a Technickými službami Otrokovice. Tradičně je zapojena i městská policie, otrokovická pobočka Naděje a Naděje otrokovická o.p.s..   

Otrokovice pomáhají potřebným je také název veřejné sbírky vyhlášené městem Otrokovice, která je vždy ke konci kalendářního roku sečtena. O prostředcích, které se zde nashromáždí, pak rozhodují zastupitelé na svém prvním zasedání v novém roce. Do sbírky je tak možné přispívat trvale. Číslo účtu veřejné sbírky je 35-122921/0100. Na účet sbírky jdou i peněžní prostředky od společností, které vedení radnice oslovilo dopisem. V letošním roce se prozatím zapojilo 13 společností z Otrokovic a okolí, které v souhrnu přispěly částkou 220 tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že účet je stále otevřený, mohou zájemci přispět i nadále. Vše uzavřeme až na konci prosince,“ doplnila starostka.   

V minulém roce byly finanční prostředky ze sbírky rozděleny mezi Naději, pobočku Otrokovice, Naději, otrokovickou o.p.s., Šanci Olomouc, Nadaci Národ dětem, Nadační fond dětské onkologie Krtek i oddělení neonatologie nemocnice T. Bati ve Zlíně.

 

   

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2022 / 28.11.2022

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • BAR BESEDA S ŽIVOU HUDBOU
  2.2.2023 17:00 - 22:00, Bar Beseda s živou hudbou
  Zpříjemněte si čtvrteční podvečer v Baru Beseda s živou hudbou. K poslechu hraje od 18.00 kapela Jalové hlasy.
 • ZMOCNILA SE NÁS BARVA
  2.2.2023 17:00, foyer kinosálu
  Výstava skupiny malujících amatérek, které malují v kurzu pro dospělé s názvem Art Klub při DDM Astra. Mají rády vůni terpentýnu a olejových barev, a tak se pouští každý týden do malování svých vlastních obrazů. Náměty čerpají z vlastních fotografií, z míst a věcí, které tvoří jejich svět. Ale také z děl malířů, jejichž estetika je jim blízká. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 2. února v 17.00.
 • ORECHOVSKÁ 15
  5.2.2023 14:00 - 18:00, velký sál
  Taneční odpoledne s dechovou hudbou Orechovská 15, kterou založil bubeník Václav Novák, pro nějž je muzika celoživotní vášní. Vytvořil kapelu složenou z mladých profesionálních i amatérských muzikantů, které spojuje nadšení a radost z kvalitní muziky. A prostřednictvím jejich hudby se snaží dělat radost i svým posluchačům a divákům.
  Členové kapely vystupují ve vyšívaných krojích typických pro region Slovácko. S radostí a mladistvým elánem hrají skladby známých českých a moravských autorů.
 • MANŽELSKÝ ČTYŘÚHELNÍK NA HORÁCH
  9.2.2023 19:00
  Víte, proč muži nepotřebují mapy, kdo má vynášet koš a jak správně vymačkat zubní pastu? To vše a možná i více se dozvíte v pokračování úspěšné komedie Manželský čtyřúhelník, která se dočkala přes 200 repríz. Tentokrát se děj odehrává na horské chatě před Vánoci. Hrají: Ivana Jirešová, Dana Homolová, Vladimír Kratina a Martin Sitta v režii Jakuba Zindulky.
 • OTROKOVICKÝ FAŠANK A VODĚNÍ MEDVĚDA
  18.2.2023 9:00 - 15:00, hasičárna Otrokovice a náměstí 3. května
  Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice, Město Otrokovice, Otrokovická Beseda a DDM Sluníčko vás zvou na první ročník fašanku v Otrokovicích - venkovní akci pro celou rodinu. Průvod masek s voděním medvěda startuje v 9 hodin u hasičárny SDH v Otrokovicích. Cca v 10.45 bude průvod procházet náměstím, kde jej pozdraví zástupci města.

  Od 10.00 bude na náměstí probíhat doprovodný kulturní program, uslyšíte kapely Tady a teď a Ripteto. Po celou dobu akce budou na náměstí ke koupi zabíjačkové speciality.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden2627282930311
1. týden2345678
2. týden9101112131415
3. týden16171819202122
4. týden23242526272829
5. týden303112345

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 609


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies