Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Den s IZS přinesl žákům cenné znalosti, dovednosti, ale i zábavu

Páteční dopoledne v Rekreačním areálu Štěrkoviště dnes patřilo složkám integrovaného záchranného systému a žákům osmých tříd základních škol a tercie víceletého gymnázia. Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pro ně opět po roce připravil Soutěžní den s IZS plný vzdělání, praktických úkolů a zábavy.
izs
 

 
 

Žáci plnili úkoly pod vedením profesionálních i dobrovolných hasičů z Otrokovic, Policie ČR, Městské policie Otrokovice i Zlín, Celní správy, Armády ČR, BESIPu, Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje a Střední a vyšší zdravotnické škola ve Zlíně. Společně připravili celkem patnáct stanovišť, kde soutěžícím představovali svou každodenní činnost, a zábavnou formou jim ukazovali aktivity zaměřené na ochranu zdraví a bezpečnost občanů. „V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 78 dětí, a to nejen z otrokovických škol, ale i blízkého okolí. Celkem mezi sebou soutěžilo 13 týmů. Tuto soutěž pořádáme již třetím rokem a velmi nás těší zájem škol i ochota všech složek integrovaného záchranného systému podílet se na této akci a dětem předávat vědomosti, rady i  praktické zkušenosti. Za to jim patří velké poděkování,“ zdůraznila Helena Dolinová z Domu dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice.

Žáci, zařazení do týmů podle jednotlivých škol, se vypořádávali se zadanými úkoly s cílem získat putovní pohár starostky města Otrokovice Hany Večerkové. „DDM Sluníčko přináší vždy něco navíc. Je nepostradatelnou organizací ve městě, která jednak naplňuje volný čas dětí v podobě kroužků, ale také organizuje řadu akcí pro školní kolektivy i veřejnost. Aktivity v oblasti prevence pak považuji za mimořádně důležité. Žáci si odnáší spoustu zážitků a spolu s nimi i vědomosti či dovednosti, které mohou uplatnit v životě,“ uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková.

Kromě vědomostních kvízů si žáci mohli vyzkoušet plavbu na člunu, první pomoc, testy fyzické zdatnosti, střelbu ze vzduchovky a jiné. Pohár za nejvíce nasbíraných bodů si letos odvezl tým ze Základní školy Halenkovice.

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 15.9.2023 / 15.9.2023

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Září 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden28293031123
36. týden45678910
37. týden11121314151617
38. týden18192021222324
39. týden2526272829301
40. týden2345678

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1777


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies