Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Rekonstrukce dětských hřišť – kvalita by měla převážit nad kvantitou

Přibližně devadesát dětských hřišť a sportovišť aktuálně figuruje v dokumentech města, které se zabývají jejich pasportizací. Řada z nich zůstává nevyužitá. Radnice proto přistupuje k jejich restrukturalizaci, některé opraví, jiná se změní na odpočinkovou zónu.
hriště
 

 
 

Cílem a hlavním myšlenkou koncepce restrukturalizace dětských hřišť a sportovišť je mít jich ve městě menší počet, ale v dobrém technickém stavu, tak aby byly atraktivní, moderní a bezpečné,“ vysvětlila starostka města Otrokovice Hana Večerková s tím, že minimální roční investice do jejich údržby, tak aby nedocházelo k jejich chátrání je v přibližné výši 2 miliony korun. Ve skutečnosti jde ale do této oblasti mnohem větší objem finančních prostředků. V souvislosti s plánovanou restrukturalizací dětských hřišť a sportovišť hodlá radnice v období let 2022 – 2026 takto vynaložit 60 milionů korun. Koncepce předpokládá v jednotlivých lokalitách města centralizaci dětských hřišť a sportovišť pro všechny věkové kategorie, které by plnily zároveň i účel socializační. Vycházíme z toho, že děti jsou rády ve společnosti svých vrstevníků, a proto je vhodnější zbudovat jedno větší hřiště, které bude plné zábavních prvků, než opravit čtyři hřiště malá, na kterých by byly jen základní herní prvky jako je třeba pískoviště a houpadlo,“ vysvětlila důvody pro zvolený postup starostka Hana Večerková. Z této koncepce vychází i v posledních letech vybudovaný skatepark a pumptrack, ke kterým by letos mělo přibýt také parkourové hřiště a slackline zóna. „Na Trávníky se tak sjíždí mládež z celého  města, bez ohledu na to, zda bydlí na tomto či jiném sídlišti. Je to oblíbené sportoviště, které se stalo centrem free sportů,“ míní starostka.

Kromě budování nových, čeká několik hřišť také redukce. „Ve velké většině se jedná o odlehlá hřiště, která zůstávají nevyužitá, nebo o větší, dříve budované asfaltové plochy, které jsou v havarijním stavu, a jejich návštěvníkům hrozí riziko úrazu. Redukce spočívá v odstranění nežádoucího povrchu i prvků a vytvoření relaxačních zón, které budou osázeny trávou a vybaveny lavičkami pro odpočinek,“ dodala Hana Večerková.  

Vzhledem k finanční náročnosti postupuje radnice po etapách. Na dětském hřišti na Dolním Středu tak aktuálně přibyly posilovací a protahovací workoutové stroje. Pro toto území je také zpracována studie dětského hřiště, která s těmito prvky počítá. Drobné rekonstrukce proběhnou i v lokalitě Horní Střed a na Trávníkách v rámci revitalizace sídliště. S větší investicí se v příštím roce počítá pro kompletní rekonstrukci hřiště v parku u polikliniky.

Vedení města ale nemyslí jen na děti. Na ulici Školní, před domem, který obývají senioři a sídlí zde i klub důchodců, vznikne na jaře hřiště pro pétanque. Klidná hra zpestří náplň volného času seniorů a posílí sousedské vztahy.

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 7.2.2023 / 7.2.2023

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 9012


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém