Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Vedení města se setkalo se zástupci soukromého sektoru

První setkání se subjekty působícími v soukromé sféře uspořádalo vedení otrokovické radnice. Do velkého sálu Otrokovické BESEDY pozvalo zástupce podnikatelů i velkých společností působících na území města. S přítomnými hovořili o sdílených daních, realizovaných projektech, strategických plánech i financích směřovaných do sociální oblasti, kultury i sportu.
setkani
 

 
 

Subjekty v soukromé sféře tvoří důležitou součást města a svou činností, produkcí ale i vytvářením pracovních příležitostí město významně ovlivňují. „Co se ve městě děje, může ovlivňovat okolí a naopak. Informace jsou v dnešní době velmi cenným artiklem a my si dobře uvědomujeme jejich potřebu. Uspořádat toto setkání bylo vedeno faktem, že jsme subjektům v soukromém sektoru, podnikatelům i společnostem, chtěli představit naše plány a vize do budoucna. Aby mohli přemýšlet stejně jako my, musí vědět a pochopit, jak město funguje, s jakým hospodaří rozpočtem, co z něj všechno musí pokrýt a jak se město může rozvíjet. Věřím, že vzájemné předávání informací je správnou cestou, jak docílit rovnoměrného rozvoje,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Pozvání k setkání přijal i hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který přítomným mimo jiné představil i projekt krajské nemocnice. Starostka Hana Večerková pak informovala o tvorbě rozpočtu, jeho příjmové i výdajové stránce a také o principu sdílených daní. Poté už pozornost směřovala k investičním projektům, územnímu plánu a připravovanému strategickému rozvojovému plánu. „Velkým tématem byla například dopravní infastruktura. Je to jedna z oblastí, kam město každoročně směřuje nejvíce finančních prostředků z výdajové stránky rozpočtu. Nemalou roli v tom hraje také provoz městské hromadné dopravy, kterou denně využívají stovky občanů při cestách za prací či do školy. V posledních letech byla pro Otrokovice vyprojektována také řada staveb pro bydlení a ubytování. Nové obyvatele města samozřejmě vítáme, ale naším přáním je minimalizovat počet ubytoven a podporovat stavby pro trvalé bydlení, kam se budou stěhovat nové rodiny s dětmi, které zapustí ve městě kořeny a zestárnou zde. Jen tak docílíme toho, aby lidé cítili se svým městem sounáležitost. Našim úkolem pak je vytvořit příjemné podmínky pro bydlení včetně všech potřebných služeb. K tomu, ale musíme dojít společnými kroky,“ popsala budoucí vizi v oblasti bydlení starostka města Otrokovice Hana Večerková

Místostarosta Ondřej Wilczynski navázal informacemi o městských obchodních společnostech i společnostech, ve kterých má město majetkovou účast. Poslední část prezentace v podání místostarosty Petra Ťopka směřovala do sociální oblasti, kultury a sportu.    

V závěru setkání proběhlo slavnostní předání finančního výtěžku veřejné sbírky „Otrokovice pomáhají potřebným“. Letošní rekordní výtěžek ve výši 489 tisíc korun byl rozdělen mezi otrokovickou pobočku Naděje, Naději otrokovickou, o.p.s., Charitu Otrokovice, Středisko rané péče EDUCO Zlín, Moraviaman team - projekt NEOCUP a Český červený kříž, oblastní spolek Zlín. Celá částka se podařila vybrat prostřednictvím darů od společností (245.000 Kč) a díky prodeji občerstvení v rámci charitativní akce konané při tradičním rozsvěcování vánočního stromu. S radostí jsme sledovali, že i díky našemu příspěvku mohlo být obdarováno celkem šest neziskových organizací působících na území města Otrokovice. Současně bychom rádi poděkovali paní starostce za pozvání na tuto akci, kde jsme načerpali řadu zajímavých informací. Budeme se těšit na další ročníky,“ zaznělo z úst Kamila Maršálka, ředitele společnosti GEOSTAV.  

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2023 / 17.4.2023

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Kráska a zvíře
  3.12.2023 15:00
  Krásná výpravná pohádka místního divadla TYJÁTR. Přijďte se podívat na velkou podívanou, tentokrát v čase adventním. Příběh obětavé lásky, která dokáže změnit i strašlivou podobu. V závěru představení je připraveno překvapení, které ještě na jevišti v Otrokovicích nebylo.
  Představení je určeno pro širokou veřejnost od 5 let 🤗
  Typ akce: Divadlo
 • 17. Otrokovický salón
  4.12.2023 18:00
  Vernisáž tradičního, již 17. ročníku Otrokovického výtvarného salónu proběhne v pondělí 4.12.2023 v 18 hodin v 1. patře Otrokovické Besedy. Své výtvarné práce vystavují členové spolku Rozumění a jejich hosté.
  Při vernisáži vystoupí žáci a učitelé ZUŠ Otrokovice
  Salón potrvá do 2.1.2024
  Typ akce: Kulturní akce
 • Adventní bruslení
  5.12.2023 10:00
  Letos se v Otrokovicích na náměstí bude bruslit od 5. prosince 2023 do 6. ledna 2024. Veřejnost může připravenou plochu využívat zdarma, a to každý den od 10 do 18 hodin.
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU V PARKU NA BAŤOVĚ
  7.12.2023 16:00
  Srdečně zvou členové komise pro místní část Baťov
 • VÁNOČNÍ HVĚZDA
  9.12.2023 15:00
  Hasiči Kvítkovice ve spolupráci s komisí pro místní část Kvítkovice a Letiště zvou všechny děti i dospělé na tradiční akci
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden2526272829301
40. týden2345678
41. týden9101112131415
42. týden16171819202122
43. týden23242526272829
44. týden303112345

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1677


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém