Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Radnice opakovaně žádá o dotaci na přestavbu hasičské zbrojnice v Kvítkovicích

Zlepšení technického stavu budovy hasičské zbrojnice v Kvítkovicích by rádi docílili otrokovičtí radní, kteří prostřednictvím projektových manažerů hledají vhodnou výzvu pro získání dotace. Ta by umožnila následnou realizaci stavby. S projektem revitalizace se město hodlá ucházet o podporu z Operačního programu Životní prostředí.
zbrojnice
 

 
 

Hasičská zbrojnice slouží nejenom jako zázemí spolku a jednotky dobrovolných hasičů Kvítkovice, ale také jako místo pro pořádání lokálních kulturně společenských aktivit. Na kvalitu života v Kvítkovicích tak má nemalý vliv. I přes prováděné opravy a údržbu se budova dostala z větší části do špatného technického stavu. „Naše reakce na tuto skutečnost byla jasná. Chtěli jsme rekonstruovat. Celkové náklady na projekt revitalizace budovy se ale pohybují ve výši přibližně 20 milionů korun, proto jsme museli hledat možné zdroje financování. V předchozích letech se nepodařilo získat finance z externích zdrojů zaměřené na podporu činnosti hasičského záchranného sboru, proto zkoušíme další možné cesty,“ vysvětlila starostka města Otrokovice Hana Večerková s tím, že město již má na přestavbu vydáno stavební povolení a projekt je veden jako jeden z prioritních. „Spolu s radními jsme se shodli a dali souhlas k přípravě nové žádosti o dotaci a k dalším krokům, které budou mít za cíl získat finanční prostředky a realizovat přestavbu chátrající budovy hasičské zbrojnice Kvítkovice,“ doplnila starostka.

Projekt rekonstrukce objektu hasičské zbrojnice Kvítkovice počítá s úpravami komplexu všech tří budov. Stavba je navržena jako dvoupodlažní, kubického tvaru, zastřešená plochou střechou s atikami. Přestavbou dojede také k výraznému zlepšení tepelně technických vlastností objektu. „Projekt počítá s celkovým odstraněním jedné z budov, a to včetně základových konstrukcí. Nahradí jej zcela nová stavba, které bude dominovat zasedací místnost se zázemím v přízemí. Druhé patro pak pojme šatny, kanceláře a sklad. U dalších částí dojde k vybourání vnitřních nenosných dělících konstrukcí. Obvodové a nosné konstrukce včetně výplní otvorů zůstanou zachovány. Objekt, který slouží jako zázemí pro zásahovou jednotku, bude mít nové příčky a tím vznikne také hygienická smyčka šaten a umývárny. V části, která slouží jako garáž, dojde pouze k vybourání vestavby skladu pohonných hmot, čímž bude možno vyměnit parkovací místa cisterny a dodávky. To zlepší parametry výjezdu cisterny. Na dvoře pak dojde k výstavbě přístěnků podél nově vystavěné zdi od ulice, což zlepší využití dvora a sníží hlukovou zátěž pro okolí objektu. Ve dvoře bude vystavěna ocelová příhradová konstrukce nové věže pro sušení hadic,“ popsal projektový záměr Josef Zdražil, vedoucí oddělení projektového řízení Městského úřadu Otrokovice.

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 11.8.2023 / 11.8.2023

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2023 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden2526272829301
40. týden2345678
41. týden9101112131415
42. týden16171819202122
43. týden23242526272829
44. týden303112345

Další akce


Anketa

Zúčastníte se letošního rozsvícení vánočního stromu v pátek 1. prosince?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1834


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém