Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Jedna z městských budov na náměstí se dočká kompletní rekonstrukce

Síly upřené stejným směrem, dobrá komunikace se spoluvlastníky i možnost získání dotace, která pomůže se spolufinancováním. Výsledkem těchto kroků je rozhodnutí revitalizovat budovu na náměstí, ve které sídlí část Městského úřadu Otrokovice a Policie ČR a další nájemníci. Práce by měly být zahájeny ještě v říjnu.
k3loga¨
 

 
 

Záměr počítá se stavebními úpravami objektu zahrnujícími především obnovu obálky objektu se zaměřením na energetické úspory a přístavbou spočívající v zastavění stávající nevyužívané terasy. „Vzhledem ke stáří a výrazně zhoršenému technickému stavu budovy počítáme s postupnou kompletní rekonstrukcí budovy, která bude spočívat v opravě a zateplení pláště, opravě střechy, dostavbě konstrukcí, rozvodů a dalších. Stavební práce budou svým obsahem rozděleny na dvě samostatné etapy, kdy první v sobě zahrnuje dostavbu terasy ve druhém podlaží. Navážeme na již dříve realizovanou část a dosáhneme kompletního odstranění vad a statických poruch. Zateplení obvodového pláště včetně střechy i výměna oken a dveří přinesou zlepšení energetických vlastností budovy. V přímé návaznosti pak budou upraveny rampy a provedeny související práce. Ve druhé etapě dojde k vnitřním stavebním úpravám,“ popsal vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Na úhradě celkových nákladů stavby ve výši 44,2 mil. korun se bude podílet město Otrokovice spolu s Policií  ČR, a to dle vlastnických podílů v poměru přibližně 60:40. Město žádá o dotaci, kdy na svou část plánuje získat 7,5 milionů korun v rámci výzvy Operačního programu Životní prostředí.

„Stávající stav budovy nás přiměl přemýšlet o její revitalizaci, kterou nutně potřebuje. Vzhledem k tomu, že objekt není pouze ve vlastnictví města, bylo třeba zahájit jednání se spoluvlastníkem. Podařilo se nám najít společnou řeč, jejímž výsledkem je oprava budovy a její přestavba. Zastavěním nevyužívané terasy se budova přizpůsobí sousedním objektům. Rekonstrukce přinese atraktivnější vzhled, zlepšení technických vlastností, ale i efektivnější využití objektu,“ zdůraznila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Kromě Policie ČR v budově sídlil i Odbor školství a kultury Městského úřadu Otrokovice, který se přesunul do prostor bývalé služebny městské police v přízemí druhé budovy úřadu.     

 

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz   

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2023 / 11.10.2023

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 9006


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém