Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Městská knihovna na Baťově projde rekonstrukcí, čtenářům se uzavře od února

Nová střecha, okna i moderní interiér. To vše čeká na pobočku městské knihovny na Baťově. V březnu zde bude zahájena rekonstrukce, která přijde radnici na 11,5 milionu korun. S financováním pomůže dotace z Integrovaného regionálního operačního programu EU ve výši 9,8 milionu korun. Kvůli přípravným pracím a stěhování se knihovna návštěvníkům uzavře už v únoru. První návštěvníky přivítá opět na podzim.
knihovna
 

 
 

Knihovnice proto počítají pro baťovskou pobočku se speciálním režimem. „Lidé si mohou odnést libovolný počet knih s tím, že u takto vypůjčených titulů nebude nutné prodlužovat dobu výpůjčky. Bude prodloužena automaticky až do znovu otevření knihovny. Čtenáři se tak nemusí obávat upomínek. Hlavní pobočka knihovny v budově radnice bude otevřena bez omezení a mohou ji samozřejmě využívat i ti, co dochází na Baťov. Knihy vypůjčené na Baťově zde ale vrátit nemohou,“ upozornila vedoucí městské knihovny Veronika Zbíralová.

Nenápadná budova v centru Baťova projde kompletní přestavbou. Ta přinese nejen zlepšení energetických vlastností, ale také zvýší komfort poskytovaných služeb. Odkaz původní baťovské funkcionalistické architektury ponese i nadále. „Hlavním důvodem pro úvahy o rekonstrukci byl špatný stav střešního pláště. Když se objevila možnost získání dotace, rozhodli jsme se pro kompletní rekonstrukci, která počítá i s vnitřními úpravami,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.  

Kromě střechy se tak budova dočká výměny dveří i oken, které budou osazeny předokenními žaluziemi. Ty zajistí nejen tepelnou pohodu v letních měsících, ale i vnitřní projekce v denních hodinách.

Vnitřní prostory projdou dispozičními úpravami, které zlepší podmínky pro technické zázemí a přinesou nové možnosti ve funkčnosti celého prostoru. „Moderní městská knihovna má kromě uchovávání knižního fondu plnit především funkci vzdělávací a kulturně společenskou, čemuž bude prostor nově uzpůsoben. Počítáme s vyvýšeným pódiem pro pořádání přednášek, autorské čtení, veřejné projekce, i besedy. K tomu je nutné zajistit také další vybavení jako je projektor a promítací plátno nebo samotný mobilní nábytek, který zajistí variabilitu prostoru. Počítáme také se studijními místy, čtecími zálivy nebo galerijní stěnou,“ doplnila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Interiér knihovny koresponduje s místem, ve kterém je budova situována. „Objekt, ve kterém knihovna sídlí, byl zbudován v období tzv. ‚baťovského funkcionalismu‘. Tato architektura byla charakteristická použitím režného zdiva, betonu a skla. Cihelný odkaz je i výrazným prvkem fasády objektu. Barevné řešení interiéru pak pracuje se základní barevností, kdy modrá, stříbrná, bílá reprezentují barvy města a cihelný obkladový pásek dodává interiéru potřebnou teplou atmosféru. Zároveň v sobě ponese odkaz tradice původní architektury,“ uzavřel Aleš Doležel z odboru rozvoje města.

 

 

Projekt: Rekonstrukce Městské knihovny Otrokovice v místní části Baťov

Termín realizace: 2022 – 2024

Spolufinancováno Evropskou unií v rámci Integrovaného regionálního operačního programu

Výše dotace: 9 818 865,67 Kč

Celkové náklady: 11 552 000 Kč

 

 

 

 

Další informace:                                              

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 24.1.2024 / 24.1.2024

Líbí se?

 44% |  56%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2024 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
18. týden293012345
19. týden6789101112
20. týden13141516171819
21. týden20212223242526
22. týden272829303112
23. týden3456789

Další akce


Anketa

Těšíte se na letošní ročník Otrokovických letních slavností?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7008


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém