Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Výtěžek veřejné sbírky pomůže hendikepovaným i nemocným dětem

Celkem 145 tisíc korun si mezi sebe rozdělí Naděje, pobočka Otrokovice, Naděje, otrokovická o.p.s., Šance Olomouc, Nadace Národ dětem, Nadační fond dětské onkologie Krtek i oddělení neonatologie nemocnice T. Bati ve Zlíně. Jedná se o výtěžek veřejné sbírky, kterou každoročně organizuje město Otrokovice u příležitosti akce „Otrokovice pomáhají potřebným“.
nadeje
 

 
 

Oblíbená akce spojená s rozsvěcováním vánočního stromu měla pod hlavičkou města a ve spolupráci s otrokovickou Nadějí proběhnout v roce 2021 již počtvrté. Pandemická opatření platná v té době neumožnila realizaci akce. I přesto se město Otrokovice pokusilo opětovně oslovit společnosti ve městě s žádostí o zapojení do veřejné sbírky. Na dopis reagovalo 9 společností, které přispěly. O tom, komu peníze poputují, rozhodli otrokovičtí zastupitelé na svém zasedání.

Otrokovická NADĚJE obdrží 50 tisíc korun. Polovinu obdrží NADĚJE, pobočka Otrokovice, která poskytuje sociální služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením a druhou polovinu obdrží Naděje, otrokovická o. p. s., která vytváří pracovní příležitosti pro lidi se zdravotním postižením. Olomoucká ŠANCE, která je příjemcem prostředků ze sbírky „Pomáháme potřebným“ a „Otrokovice pomáhají potřebným“ již od samého počátku díky iniciativě paní Zdeny Wasserbauerové, obdrží 25 tisíc korun. Jejím posláním je humanizovat náročnou protinádorovou léčbu dětí a usnadňovat jejich návrat do běžného života.

Dalších 25 tisíc korun poputuje na veřejnou sbírku humanitární a charitativní akce pro předčasně narozené děti, pro neonatologii nemocnice T. Bati ve Zlíně.  Příspěvek města Otrokovice ze sbírky „Otrokovice pomáhají potřebným“ bude použit na financování konkrétních rodin z Otrokovic, které mají postižené dítě z důvodu předčasného narození.

Finanční dar ve výši 25 tisíc korun je určen pro Nadační fond dětské onkologie Krtek při Klinice dětské onkologie FN Brno. K léčbě nádorových onemocnění jsou zde přijímány děti z celé Moravy.

Otrokovická radnice pošle 20 tisíc korun také Nadaci Národ dětem sídlící při pražské nemocnici Motol, která mimo jiné financuje  výzkum léčby dětského onkologického onemocnění.

„Děkujeme všem dárcům, díky kterým jsme mohli podpořit uvedené organizace. Velmi si ceníme jejich vůle přispět a pomoci tam, kde je to třeba. Současně pevně věřím, že další ročník akce ‚Otrokovice pomáhají potřebným‘ se podaří realizovat v plném rozsahu, konečně se sejdeme u rozsvícení vánočního stromu a koupí občerstvení budeme opět pomáhat potřebným,“ vyjádřila naději nad pořádáním dalšího ročníku oblíbené akce starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

 

 

 

Další informace:

Lenka Vaculová

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

vaculova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 18.2.2022 / 18.2.2022

Líbí se?

 53% |  47%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LETNÍ KINO V PŘÍSTAVIŠTI - V LÉTĚ TI ŘEKNU, JAK SE MÁM
  20.8.2022 21:00, přístaviště Baťov
  Přístaviště Baťov!
  Slovensko, Česko 2022, 110 min., přístupné bez omezení
  Komedie
  V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.
  Režie: Marta Ferencová. Hrají: Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Dana Rogoz, Andreea Vasile, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová a další.
 • NÁMĚSTÍ 2022
  28.8.2022
 • ROZUMĚNÍ / Ivana Kotásková
  29.8.2022 18:00, Městská galerie
  Výstava soch a akvarelů Ivany Kotáskové, výtvarnice a pedagožky výtvarného oboru na ZUŠ R. Firkušného v Napajedlích.
  Vernisáž se uskuteční v pondělí 29. 8. v 18:00 hodin v Městské galerii Otrokovice.
 • Slavnostní večer k výročí založení samostatného ČSR
  27.10.2022
 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2022
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden1234567
32. týden891011121314
33. týden15161718192021
34. týden22232425262728
35. týden2930311234
36. týden567891011

Další akce


Anketa

V případě, že by mělo dojít k sjednocení názvosloví pro pojmenování místní části Bahňák – Baťov bych volil/a jako jediný oficiálně užívaný název:

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: jirankova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 337


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies