Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
20.10.2020Od středy 21. října se rozšiřuje povinnost nošení roušek
Ministerstvo zdravotnictví vydalo s účinností od 21. října 2020 až do odvolání mimořádné opatření k povinnosti nošení ochranného prostředku nosu a úst zabraňujícího šíření kapének.
Bc. Romana Pastuszková
19.10.2020Kde si v Otrokovicích můžete objednat či si zajít pro jídlo
Zveřejňujeme seznam restauračních zařízení, které jsou v této mimořádné době otevřená. Do některých restaurací si bohužel dnes pro oběd nezajdete, ale v některých se nadále vaří. Stále je jich dost otevřených na to, abyste si mohli jídlo vyzvednout u výdejního okýnka, nebo si ho nechat dovézt přímo do domu.
Bc. Romana Pastuszková
16.10.2020Senioři si mohou nechat bezplatně přivézt nákup
Město Otrokovice zajistilo všem otrokovickým seniorům i jiným občanům z rizikových skupin, kteří při současné epidemiologické situaci mají obavy chodit do obchodů, možnost bezplatně si objednat nákup potravin, který jim bude rovněž bezplatně dovezen až do domu.
Bc. Romana Pastuszková
16.10.2020Provoz MHD se vrací k letním jízdním řádům
Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou jezdit od pondělí 19. října 2020 do odvolání v pracovních dnech podle tzv. letních či prázdninových jízdních řádů, tedy podle sloupce odjezdů, který je v zastávkových jízdních řádech nadepsán „Pracovní dny L a Z“.
Bc. Romana Pastuszková
16.10.2020Od příštího roku budou elektronické dálniční známky
Celá řada lidí kupuje svým blízkým pod vánoční stromeček dálniční známku. Proto s předstihem informujeme veřejnost, že od roku 2021 se dálniční známky budou kupovat elektronicky, nebo osobně na pobočkách České pošty a čerpacích stanicích EuroOil. Známky se od příštího roku nově nebudou vylepovat na čelní skla vozidel.
Bc. Romana Pastuszková
15.10.2020Od 18. října bude omezena autobusová doprava
Na základě sdělení společnosti KOVED – koordinátora veřejné dopravy Zlínského kraje zveřejňujeme informaci, že v důsledku epidemiologické situace kvůli šíření COVID-19, a z toho vyplývajících omezení, dochází od 18. října 2020 k dílčímu omezení autobusové dopravy na území Zlínského kraje.
Bc. Romana Pastuszková
14.10.2020Otrokovická BESEDA je do odvolání uzavřena
Otrokovická BESEDA včetně Městské galerie Otrokovice je od pondělí 12. října UZAVŘENA z důvodů aktuální epidemiologické situace v České republice. Dočasně je uzavřena rovněž Městská kavárna.
Bc. Romana Pastuszková
9.10.2020Od 12. října bude omezen provoz Městské knihovny Otrokovice
Městská knihovna Otrokovice s ohledem na krizová opatření vlády a omezení úředních hodin na Městském úřadě Otrokovice upravuje svoji provozní dobu následovně:

pondělí a středa od 8 do 11 hodin a od 15 do 17 hodin
Ing. Hana Jiránková
9.10.2020Městský úřad Otrokovice omezuje úřední hodiny
Městský úřad Otrokovice, v souladu s krizovým opatřením vlády, omezuje na dobu od 12. října do 25. října úřední hodiny pro veřejnost následovně:

pondělí a středa od 8 do 11 hodin a od 15 do 17 hodin
Ing. Hana Jiránková
7.10.2020Kabelkový veletrh v Otrokovicích tentokrát online
Právě nyní by vrcholily hlavní přípravy na Kabelkový veletrh v Otrokovicích, který se měl uskutečnit již 8. 10. v prostorách OTROKOVICKÉ BESEDY. V letošním roce je ale vše jinak a tak i organizátoři akce se museli popasovat se současnou situací. Oblíbený Kabelkový veletrh proto proběhne netradičně - online.
Bc. Lenka Kvapilová
6.10.2020Přednáška Evy Urbanové v knihovně se ruší
V pátek 9.10.2020 je z důvodu vládního opatření zrušena přenáška Evy Urbanové „Tak co mám jíst“. Přednáška se měla uskutečnit v rámci celostátní akce TÝDEN KNIHOVEN (5.-9.10.2020).

Zároveň připomínáme zájemcům o koupi starších knih, že poslední den BURZY KNIH je ve středu 7.10.2020. Knihy je možno zakoupit (10 Kč/ks) v obřadní síni radnice od 10 do 17 hodin.
Bc. Lenka Kvapilová
6.10.2020Město předběhlo stát, respirátory pedagogům dává ze svého skladu
Celkem 2000 respirátorů z městského skladu ochranných potřeb bude rozděleno mezi otrokovické základní školy a školu mateřskou. Každý ze 151 učitelů obdrží 10 respirátorů. Zbytek bude sloužit v zařízeních jako rezerva. Město Otrokovice tak pokračuje v preventivních opatřeních v rámci situace kolem covid-19.
Bc. Lenka Kvapilová
6.10.2020Sokolovna vítá návštěvníky novým vchodem
Na otrokovické Sokolovně je hotovo. Nový vchod se schodištěm vítá od tohoto týdne příchozí cvičence i další návštěvníky. Týdně jich tudy projde více než tisícovka. Na investici poskytlo město Otrokovice dotaci ve výši 270 tisíc korun.
Bc. Lenka Kvapilová
6.10.2020Protipovodňová opatření v Kvítkovicích? Zeptejte se, co Vás zajímá
Bc. Lenka Kvapilová
5.10.2020Výsledky krajských voleb 2020
Dne 2. a 3. října proběhly v Otrokovicích volby do Zastupitelstva Zlínského kraje. Volební účast v Otrokovicích byla 39,15 %. Největší volební účast byla v okrsku č. 13, který spadá pod Kvítkovice a oblast Letiště. K volbám zde přišel téměř každý druhý občan, který byl na voličském seznamu.
Bc. Lenka Kvapilová
2.10.2020Otrokovice získaly Odpadového Oskara
Za nejnižší produkci směsného odpadu v kategorii měst nad 5000 obyvatel Zlínského kraje získaly Otrokovice 3. místo. Odpadového Oskara udělila Otrokovicím společnost Arnika.
Bc. Romana Pastuszková
2.10.2020Starostka svolala pracovní skupinu Krizového štábu ORP
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, který vstupuje v platnost od 5. října 2020, svolala v pátek 2. října starostka pracovní skupinu krizového štábu ORP Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
2.10.2020Sbírejte hliník pro Charitu
Již 8. ročník charitativní akce „Sbírejte hliník pro Charitu“ proběhl ve školním roce 2019/2020. Prvotní myšlenka byla zapojit do sběru školy a přiblížit tak dětem nutnost třídění odpadu a to nejen plastu a papíru. Do projektu jsou v současné době zapojeny základní školy z Otrokovic a okolí – Halenkovice, Tlumačov, Napajedla, Pohořelice, Žlutava, dále pak UTB, Gymnázium Otrokovice, Arcibiskupské Gymnázium Kroměříž a obec Žlutava.
Bc. Romana Pastuszková
2.10.2020Navzdory koronaviru a nepříznivému počasí byla na koupališti vysoká návštěvnost
Městské koupaliště a Rekreační oblast Štěrkoviště jsou zejména v letních měsících každoročně často vyhledávanými místy k relaxaci. Svou atraktivitou lákají nejen obyvatele Otrokovic, ale také návštěvníky z okolí. Přestože byla letošní letní sezona specifická kvůli nepříznivému červnovému počasí a epidemiologickým opatřením, obě rekreační zařízení byla hojně navštěvována.
Bc. Romana Pastuszková
2.10.2020V ulici Erbenova budou mít děti nová hřiště
Výstavbu zbrusu nového dětského hřiště a následné doplnění o víceúčelové hřiště plánuje otrokovická radnice ve vnitrobloku ulice Erbenova. Výstavba hřišť je rozdělena do dvou etap. Podnět k rekonstrukci vzešel z komise pro místní část Bahňák a získal podporu starostky města Hany Večerkové.
Bc. Romana Pastuszková
2.10.2020V Otrokovicích si připomínáme Den pečujících
Město Otrokovice si letos již podruhé připomíná 2. říjen jako nově zavedený svátek Den pečujících, jehož tradice byla zavedena minulý rok. Péče o blízkého člověka je pro pečujícího často velmi fyzicky i emocionálně náročná a ovlivňuje zpravidla celý život pečujícího i zbytku rodiny.
Bc. Romana Pastuszková
1.10.2020Sportovní veřejnost se vyjádřila k plánu rozvoje sportu v Otrokovicích
Město Otrokovice nechalo zpracovat dokument Strategický plán rozvoje sportu města Otrokovice do roku 2030. Obyvatelé Otrokovic měli možnost zapojit se do připomínkování, aby se do budoucna vytvořily ty nejlepší podmínky pro sportování v našem městě pro všechny. Ve středu 30. září se v Otrokovické BESEDĚ sešli zástupci města, zpracovatel dokumentu a veřejnost.
Bc. Romana Pastuszková
30.9.2020Česká pošta změnila otevírací dobu na obou pobočkách v Otrokovicích
Vedení České pošty informovalo otrokovickou radnici o novém systému otevíracích hodin pro veřejnost. K úpravám přistoupili na základě první vlny koronavirové nákazy. Od 1. září byla změněna otevírací doba na pobočce na Trávníkách, od 1. října nastane změna i na pobočce na Bahňáku.
Bc. Romana Pastuszková
8.9.2020Otrokovická radnice vyhlásila veřejnou sbírku na sochu J. A. Bati
Vedení města Otrokovice chce vytvořit důstojné pietní místo, kde by se připomínala památka Jana Antonína Bati. Nechalo vytvořit sochu, kterou plánuje umístit do parku před Společenský dům. Na sochu může přispět i veřejnost. Její celková cena bude přibližně 1,5 milionu korun.
Bc. Romana Pastuszková
12.8.2020Exit 32 na dálnici D55 bude otevřen už zítra! ŘSD se podařilo dokončit práce v místě napojení SV a JV obchvatu Otrokovic o týden dříve
Obyvatelům Otrokovic a motoristům se už od zítřka výrazně uleví. Skončí téměř dvouměsíční uzavírka exitu 32 na dálnici D55 ve směru od Přerova na Zlín. ŘSD dodrželo slib co nejrychlejšího průběhu prací v místě napojení severovýchodního a jihovýchodního obchvatu Otrokovic, které dokončí s týdenním předstihem. Sjezd z dálnice D55 bude znovu otevřen ve čtvrtek 13. 8. v odpoledních hodinách. Původní plán zprovoznění byl 20. 8. 2020.
Bc. Lenka Kvapilová

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém