Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
24.4.2020Vláda zrychlila harmonogram uvolňování omezených činností
Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy připravilo pozvolný plán návratu do běžného života. Dle vývoje epidemiologické situace bude dále upravován.
Bc. Romana Stehlíková
23.4.2020Nejdůležitější je hygiena. Otrokovice si v koronavirové situaci nevedou tak špatně
Že jsou občané Otrokovic zodpovědní a v převážné většině dodržují vládní a ministerská hygienická nařízení svědčí nízký počet kažených osob v našem městě. Není ale radno usnout na vavřínech. Dodržování všech stanovených podmínek jako je nošení roušek, dodržování dvoumetrových rozestupů a důkladné a časné mytí rukou by mělo být i nadále samozřejmostí.
Bc. Romana Stehlíková
23.4.2020Pro veřejnost jsou otevřena i školní hřiště
Ministerstvo zdravotnictví už začátkem dubna umožnilo za splnění stanovených podmínek sportování na venkovních sportovištích. Kromě Sportovního areálu Baťov a in-line oválu na Trávníkách jsou veřejnosti přístupné také hřiště u základních škol včetně dopraváčku.
Bc. Romana Stehlíková
22.4.2020V dodržování zvýšených hygienických opatření nepolevujte
Na dnešní tiskové konferenci hejtmana Zlínského k epidemiologické situaci Jiří Čunek zveřejnil aktuální čísla nakažených ve správních územích jednotlivých obcí s rozšířenou působností (ORP) Zlínského kraje. Podle jeho slov je na území ORP Otrokovice nakaženo virem COVID-19 k 22. dubnu 32 osob. Převážná většina je evidována na území města Napajedla.
Bc. Romana Stehlíková
22.4.2020Co se děje za zdmi SENIORu Otrokovice
Mimořádná opatření v souvislosti s pandemií virové choroby COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2 se dotkla i provozu a života v SENIORu Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
22.4.2020Fyzickou knihu můžete nahradit elektronickou
Vlivem současných událostí způsobených koronavirovou pandemií si lidé stále nemohou dojít vypůjčit knihy do veřejných knihoven. Městská knihovna Otrokovice doporučuje k získání četby portál #Knihovnyprotiviru.
Bc. Romana Stehlíková
20.4.2020Ministerstvo zdravotnictví povoluje bohoslužby
Novou výjimku ze zákazu volného pohybu osob stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví. Od 27. dubna jsou za stanovených podmínek povoleny účasti na bohoslužbách.
Bc. Romana Stehlíková
17.4.2020Namadla pomohou v boji proti korovinaru
Zajistit co nejhygieničtější prostředí v budovách Městského úřadu Otrokovice je v době koronavirové pandemie nutností. Úřad bude více než po měsíci totiž v pondělí 20. dubna znovu otevřen veřejnosti. Jedním z opatření je montáž takzvaných namadel. Lidé se dlaněmi nebudou muset dotýkat klik.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních stále platí. Otcové ale mohou být u porodu
S účinností od 16.04.2020 Ministerstvo zdravotnictví znovu vydalo zákaz návštěv v lůžkových zdravotnických zařízeních a v pobytových zařízeních sociálních služeb. Upravilo výjimky z tohoto zákazu a nově povolilo přítomnost otců či jiných osob při porodu.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Ministerstvo zdravotnictví opět zmírňuje zákaz volného pohybu osob
Novou výjimku ze zákazu pohybu volných osob stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví. Od 20. dubna jsou povoleny cesty na výuku a zkoušky či jiné povolené činnosti na vysokých školách, za stanovených podmínek jsou povoleny tréninky profesionálních sportovců a nově jsou povoleny také sňatky.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Od příštího týdne mohou fungovat venkovní tržiště
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 20. dubna 2020 udělilo další výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, jsou ale doplněny výjimky.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Městská knihovna Otrokovice je do odvolání uzavřena
Vzhledem k současné situaci jsou obě pobočky Městské knihovny Otrokovice uzavřeny. Po tuto dobu není nutné knihovnu kontaktovat.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Při pozdější platbě za odpady a psy nebudou uplatňovány sankce
Vzhledem k trvání nouzového stavu se Městský úřad Otrokovice rozhodl nejméně do konce srpna 2020 nesankcionovat pozdější platby místního poplatku za odvoz komunálního odpadu a poplatku ze psů. Jejich sazba se nemění.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Městský úřad je od 20. dubna otevřen. Je ale nutné dodržovat stanovená pravidla
Jak zajistit provoz úřadu, aby byla zajištěna bezpečnost veřejnosti ale i úředníků doporučilo obcím Ministerstvo vnitra. Na jejich základě Městský úřad Otrokovice přijal celou řadu opatření. Na úřadě budou k dispozici dezinfekce, židle rozmístěny tak, aby byly dodrženy dvoumetrové rozestupy, a povinnost nasazených roušek je samozřejmostí.
Bc. Romana Stehlíková
16.4.2020Vysokoškoláci mohou od 20. dubna navštívit školu
Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření v souladu s vládním harmonogramem uvolňování karanténních opatření. Od 20. dubna umožnilo individuální návštěvy studentů vysokých škol ve vysokoškolských knihovnách a studovnách a osobní přítomnost studentů posledních ročníků vysokých škol na některých školních aktivitách.
Bc. Romana Stehlíková
14.4.2020Ministerstvo zdravotnictví umožnilo konzumovat potraviny na veřejnosti
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 11. dubna 2020 uděluje výjimku ze zákazu volného pohybu osob. Na veřejnosti je možné konzumovat potraviny včetně nápojů za dodržení stanovených pravidel.
Bc. Romana Stehlíková
8.4.2020Co se podařilo otrokovické Charitě v Terénní službě rodinám s dětmi
Ne vždy dítě ve škole prospívá tak, jak si rodič představuje. Jako rodiče doufáme, že naše dítě bude mít samé jedničky, nebude mít problémy a školou projde hladce. V práci Terénní služby rodinám s dětmi (TSR) se setkáváme s různými problémy dětí. Buď je škola nebaví a tzv. lajdačí, nebo jejich schopnosti na běžnou základní školu jednoduše nestačí. V takovém případě si rodiče jen velmi těžce přiznávají možnost přestupu jejich dítěte na speciální školu.
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2020Zákaz volného pohybu se zmírňuje
Novou výjimku ze zákazu pohybu volných osob stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví dne 6. dubna. Od 7. dubna je povoleno sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech.
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2020Od 9. dubna budou otevřeny hobby markety
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým rozšiřuje výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, ale doplňují se nové výjimky ze zákazu.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Kam si v Otrokovicích můžete zajít pro jídlo
Zveřejňujeme seznam restauračních zařízení, které jsou v této mimořádné době otevřená. Do některých restaurací si bohužel dnes na oběd nezajdete, ale v některých se nadále vaří. Stále je jich dost otevřených na to, abyste si mohli jídlo vyzvednout u výdejního okýnka, nebo si ho nechat dovézt přímo do domu.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Roušková pasáž se rozrůstá
Od pondělí 6. dubna se ROUŠKOVÁ PASÁŽ zavádí také na Bahňáku. Získat roušku zdarma tak budou mít možnost také občané bydlící v části Bahňák. Umístěná bude před budovou SENIORU C, na tř. Spojenců 1840. Roušková pasáž zde bude doplňována především v době mezi 6. a 18. hodinou.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Otrokovický výtvarný salon se letos uskuteční on-line
Osmnáct výtvarníků otrokovického spolku Rozumění přestalo šít roušky, učit děti, vařit pro domácí hladové krky a namalovali obrazy, vymodelovali keramiku, vytesali skulpturu. Uspořádali první on-line výstavu svých děl, které můžete zhlédnout na www.rozumeni.cz.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2020Starostka města uctila památku Tomáše Bati
Uctít památku Tomáše Bati st. při příležitosti výročí jeho narození přišla za město Otrokovice k pomníku starostka Hana Večerková. V pátek 3. dubna v dopoledních hodinách se v parku před Společenským domem u jeho sochy poklonila jeho památce.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Ministerstvo životního prostředí radí, jak nakládat s odpadem
Během nouzového stavu kvůli šíření viru COVID-19 je potřeba upravit i rutiny nakládání s domácím odpadem. Domácnosti s osobami v karanténě či prokázaným onemocněním by neměly třídit odpad, ten navíc musí i do směsného kontejneru řádně zabezpečit proti potenciálnímu šíření nákazy kontaktem s odpadky. Speciální postup vyžaduje i likvidace ochranných pomůcek, a to od všech občanů, varuje Státní zdravotní ústav (SZÚ). Co s odpadem v době koronavirové pandemie radí leták MŽP.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Radní schválili úlevy nájemcům městských nebytových prostor
Až dvacet tisíc korun promine otrokovická radnice nájemcům městských nebytových prostor na základě krizových opatření státu v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v České republice. Další schválenou úlevou je odklad splatnosti nájemného a záloh na služby v těchto prostorech.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém