Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 92 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
20.2.2018Noc s Andersenem bude letos s Pejskem a kočičkou
Do dalšího ročníku mezinárodní akce Noc s Andersenem se i v letošním roce zapojí pod taktovkou městské knihovny děti z Otrokovic. Akce, která má děti motivovat k četbě, se uskuteční z 23. na 24. března 2018 v baťovské pobočce Městské knihovny Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2018Stateční usilují o vaše hlasy
Studentský projekt Cena Salvator se pomalu blíží do cíle. Již příští měsíc udělí popatnácté ocenění za hrdinské činy, které někomu pomohly v nouzi či zachránily život. Nejprve však musí odstartovat hlasovací období, jež potrvá čtrnáct dní a pomůže vybrat nejstatečnější jedince a organizace ve Zlínském kraji.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2018Poskytovatelé sociálních služeb mohou žádat otrokovickou radnici o dotaci
Tři miliony a tři sta tisíc korun vyčlenila otrokovická radnice na podporu sociálních služeb na letošní rok. Poskytovatelé sociálních služeb mohou podávat na sociální odbor Městského úřadu Otrokovice žádosti od 19. února do 21. března 2018.
Bc. Romana Stehlíková
16.2.2018Otrokovičtí zastupitelé schválili záměr na zřízení lékařské pohotovostní služby
Ještě v letošním roce by mohli mít Otrokovičané svoji ambulantní lékařskou pohotovostní službu. Záměr na její zřízení schválili jednohlasně členové otrokovického zastupitelstva na čtvrtečním zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
15.2.2018Stanovisko města Otrokovice k mediální prezentaci ceny vody na Zlínsku
Ve čtvrtek 8. února 2018 proběhla na jednání Zastupitelstva města Zlín mimo jiné rozprava o vodárenství na Zlínsku. Náměstek primátora Ondřej Běták v mediální prezentaci umístěné na stránkách Statutárního města Zlína sdělil, že na jednání zastupitelstva předložil svým kolegům mimo jiné přehled, „z čeho se skládá cena vody na Zlínsku a co obnáší pojem solidární vodné a stočné.“
Bc. Romana Stehlíková
13.2.2018Otrokovice se připojily k významnému výročí: J. A. Baťa 120 let
Jan Antonín Baťa by 7. března 2018 oslavil 120. narozeniny. Nepochybně je to právě on, kterému Otrokovice vděčí za svou moderní tvář, a které – spolu s celou řadou dalších baťovských měst po celém světě – vtiskl jedinečný pomyslný architektonický pomník. Město Otrokovice se podílí na spolupořádání akcí tzv. jedenáct dnů s J. A. Baťou ve spolupráci s Nadačním fondem Jana Antonína Bati.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2018Smogová situace se nevyhnula ani Otrokovicím. Nyní je vše v normě
V uplynulých dnech mohli obyvatelé Zlínského kraje sledovat zvýšenou koncentraci prachových částic v ovzduší. Otrokovice nebyly výjimkou. V kraji byla vyhlášena smogová situace. V současné době jsou naměřené hodnoty v ovzduší opět v normě.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2018Nejúspěšnější sportovkyní Otrokovic je opět Valentýna Solařová
Každý sportovec, který se účastní soutěží, věří, že za svoje aktivity jednou získá ocenění. Otrokovice se mohou pochlubit celou řadou sportovců, kteří slaví v soutěžích na sportovním poli úspěchy. A právě jim přišli pogratulovat představitelé města a další významní hosté v pátek 9. února do Otrokovické BESEDY. Za rok 2017 bylo ohodnoceno dvanáct sportovců, šest trenérů a tři sportovní týmy.
Bc. Romana Stehlíková
9.2.2018Rekonstrukce sportovní haly postupuje podle plánu
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé a zastupitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 7. února se uskutečnil další kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
8.2.2018Zvýšit povědomí o pěstounské péči pomohou i děti ze základních škol
Motivovat dospělé, kteří mají místo ve svých srdcích a domovech a uvažují o tom, že by poskytli zázemí dětem, které nemohou vyrůstat ve svých rodinách, je cílem kampaně, kterou zorganizovali pracovníci sociálního odboru v Otrokovicích.
Bc. Romana Stehlíková
8.2.2018Městský úřad přijal více než sto žádostí, peticí, stížností a podnětů
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starosty. V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice třicet pět žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, stejný počet stížností a necelou čtyřicítku podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona byla v průběhu roku 2017 podána městu jedna.
Bc. Romana Stehlíková
6.2.2018Nová šance pro osoby zdravotně postižené a znevýhodněné
Svaz tělesně postižených v České republice z. s. realizuje od listopadu 2017 projekt „Práce – součást aktivního života“. Mimo jiné ve Zlínském kraji, Zlíně a okolí (Otrokovice, Luhačovice, Vizovice, Holešov). Chceme při hledání práce podporovat spoluobčany se zdravotním postižením. Do projektu nyní nabíráme klienty, a to osoby se zdravotním postižením, ve věku 50 až 64 let, nebo ty, kteří mají nízkou úroveň vzdělání. Zájemci se mohou hlásit průběžně až do konce roku 2018, do naplnění kapacity projektu.
Bc. Romana Stehlíková
6.2.2018Městská galerie Otrokovice bude hostit Radka Petříčka
Vernisáží ve středu 21. února v 18 hodin bude zahájena výstava výtvarníka Radka Petříčka, kde se můžete s autorem osobně setkat. Jeho obrazy budou vystaveny v otrokovické galerii až do 18. března 2018. Vstup na vernisáž je volný.
Bc. Romana Stehlíková
5.2.2018Česká designérka oblékla olympijský tým jamajských bobistek
Třicet roků po legendárním vystoupení proslulých „kokosů na sněhu“ na olympiádě v Calgary zažívá Jamajka novou olympijskou premiéru: na hry v jihokorejském Pchjongčchangu se kvalifikoval ženský tým bobistek. A jejich úspěch doprovází i česká stopa. Jamajské bobistky totiž budou v Koreji závodit v kombinézách, které pro ně navrhla česká designérka pocházející z Otrokovic MgA. Zuzana Bahulová, Ph.D.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2018Vedení města se sešlo se zástupci kulturních spolků
Pravidelné setkávání se zástupci kulturních spolků zavedlo vedení města před sedmi lety s cílem podpořit rozvoj místní a profesionální kultury ve městě, nabídnout pomocnou ruku, představit finanční plán podpory kultury a možnost čerpání a vyúčtování dotací na činnost organizací. Letošní setkání se uskutečnilo v úterý 30. ledna v odpoledních hodinách.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2018Výběrové šetření ČSÚ o životních podmínkách se uskuteční i v Otrokovicích
Český statistický úřad organizuje v roce 2018 výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice. Smyslem tohoto zjišťování je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 34 evropských zemích. Vlastní šetření se uskuteční v době od 3. února 27. května 2018. Cílem je získat data pro výpočet ukazatelů peněžní a materiální chudoby.
Bc. Romana Stehlíková
31.1.2018Nájemné letos radnice opět nenavýší
Živnostníci, kteří jsou v nájmu v městských prostorách, se nemusí ani letos obávat zvýšení nájemného o inflaci za předchozí rok. Inflační navýšení nájemného z prostor sloužících k podnikání otrokovická radnice opět neuplatní. Tak rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Stehlíková
30.1.2018Vyjádření města Otrokovice k žalobě VaK na Moravskou vodárenskou
Město Otrokovice a město Fryšták dlouhodobě a úspěšně hájí veřejný zájem ve sporech o provozní model ve společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK). Neplatnost provozního modelu napadlo město Otrokovice spolu s městem Fryšták žalobou již v roce 2005 a od té doby uvedená města suplují obranu, kterou měla realizovat společnost VaK.
Bc. Romana Stehlíková
30.1.2018I Otrokovice mohou mít dětské hřiště s Rákosníčkem
Již sedmým rokem se staví v městech České republiky jedinečná dětská hřiště, kterých je po celé zemi už téměř osmdesát. Obyvatelé Otrokovic nyní mají příležitost dát svůj hlas našemu městu a zvýšit tak šance, že děti budou mít nové pohádkové hřiště. Můžete o tom rozhodnout právě vy svým hlasováním, které bude probíhat od 1. – 28. února 2018.
Bc. Romana Stehlíková
29.1.2018Ať už se rozhodnete trestný čin oznámit či neoznámit, jsme připraveni Vám pomoci
Denně se v rámci kriminality mnoho lidí ocitne v roli oběti a jsou nuceni se s touto nelehkou situací poprat. Mohou být poškozeni nejen fyzicky či majetkově, ale trestný čin u nich může způsobit vážnou psychickou újmu. Je na místě, aby těmto lidem byla poskytnuta pomoc a byli podporováni jak během celé doby vyšetřování, tak i po ní.
Bc. Romana Stehlíková
29.1.2018Výsledek prezidentské volby v Otrokovicích
Ve dnech 26. a 27. ledna se uskutečnilo druhé kolo volby prezidenta České republiky, do kterého postoupili dva kandidáti. Inženýr Miloš Zeman se utkal s profesorem Jiřím Drahošem. Otrokovičtí voliči kopírovali svým hlasováním celostátní výsledek. I v našem městě zvítězil Miloš Zeman.
Bc. Romana Stehlíková
23.1.2018Ve Sportovním areálu Baťov hledají nového maséra
K současnému pracovníkovi, který je ve Sportovním areálu Baťov v Otrokovicích zaměstnán na pozici obsluha wellness – masér, hledá správce objektu novou posilu. Nástup je možný ihned.
Bc. Romana Stehlíková
22.1.2018Otrokovickou BESEDU povede ekonom
Nového jednatele má od 1. ledna kulturní a kongresové centrum Otrokovická BESEDA. Městskou kulturní instituci nově povede ekonom Filip PASTUSZEK, který má za sebou patnáct let služby na Krajském úřadu Zlínského kraje.
Bc. Romana Stehlíková
19.1.2018Krajská veterinární správa vydala nové nařízení – provedení soupisu chovů domácích prasat
Krajská veterinární správa vydala dne 10.01.2018 nové nařízení státní veterinární správy, kterým stanovuje další opatření k zabránění šíření afrického moru prasat, tentokrát na celém území Zlínského kraje a to následovně:
Ing. Martin Batůšek
16.1.2018Mezinárodní mítink je tentokrát až v Nehvizdech
Až do městyse Nehvizdy ležícího v širším okolí Prahy se tentokrát vydají příznivci
otrokovického mezinárodního atletického mítinku. Vzhledem k revitalizaci Městské sportovní haly se totiž pořadatelé otrokovického klání atletů domluvili právě s organizátory akce Hvězdy v Nehvizdech.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 92 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • KARNEVAL DIVADLA KEJKLE
  25.2.2018 15:00 - 17:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Pohádkový karneval s herci a klauny divadla Kejkle z Brna. Zábavné odpoledne pro děti i rodiče na závěr jarních prázdnin. Bubliny, tvarovací balonky, soutěže, odměny, tanec a písničky, legrace.

  Vstupné 90 Kč - stolová úprava
  Typ akce: Kulturní akce
 • DĚTSKÝ SPORTOVNÍ KARNEVAL
  4.3.2018 15:30, Sokolovna Otrokovice
  Srdečně Vás zveme na karneval pro děti. Jako každý rok bude sportovní karneval plný zábavy, soutěží, tance i tvoření. Nebude chybět ani dětská tombola.
  Typ akce: Sportovní akce
 • SVĚT OČIMA DĚTÍ
  31.1.2018 18:00 - 28.2.2018, foyer kinosálu Otrokovické BESEDY
  Výstava prací výtvarného oboru ZUŠ Otrokovice, pestrá celoroční bilance. Vernisáž ve středu 31. ledna v 18 hodin, program obohatí svým vystoupením děti hudebního oboru ZUŠ. Výstava potrvá do 28. února 2018.
  Typ akce: Kulturní akce
 • RADEK PETŘÍČEK - OBRAZY
  21.2.2018 18:00 - 18.3.2018, Městská galerie Otrokovice
  Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou BESEDOU srdečně zve na vernisáž výstavy ve středu 21. února 2018 od 18 hod.. Úvodní slovo - Mgr. Martin Dvořák, hudba - studenti Herecké školy Zlín, oboru Hudebně dramatické umění ZSVOŠU. Ukončení výstavy 18. 3. 2018.
  Typ akce: Sportovní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2018 >>

PoÚtStČtSoNe
5. týden2930311234
6. týden567891011
7. týden12131415161718
8. týden19202122232425
9. týden2627281234
10. týden567891011

Další akce


Anketa

Začnete využívat od 1.1.2018 obchvat Otrokovic až bude bez poplatku?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 2156


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém